42 yıllık hayat arkadaşına tüm mal varlığını hediye etti

42 yıllık hayat arkadaşına tüm mal varlığını hediye etti

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 67 yaşındaki Zarif İnceler, 42’nci evlilik yıl dönümünde ‘süpürge maliyetleri’ diyerek götürdüğü eşinin üzerine 16 dönüm tarla, bahçe ve evin tapusunu yaparak, mal gönderdi hediye etti. Zarif düşünen koca, tapu hatırası sonrası eşinin istediği süpürgeyi de aldı.

Kozan ilçesine bağlı Yüksekören Mahallesi’nde yaşayan 42 yıllık evli, 1 çocuk babası 67 yaşındaki Zarif İnceler, eşine teşekkür etmek için farklı bir yöntem seçti. Yıllardır ailesiyle mutlu ve huzurlu yaşadıklarını, tüm geride kalanların eşinin desteği ile geldiğini aktaran Zarif İnceler, evlilik yıl dönümüne süpürge isteyenler haneına birikimlerini yaptıkları 16 dönüm tarla, bahçe ve evin tapusunu verdi. Hediye karşısında şaşıran Fatma İnceler, korsan kocasıyla tüm korkunun üzerinden geldiğini aktardı. Eşinin talebini de geri çevirmeyen İnceler ona bir de süpürge aldı.

42 yıllık evliliklerinde evlerinin huzur dolu olduğunu aktaran Zarif İnceler, “Benden süpürgeye ihtiyacı var. Ben de düşündüm tüm mal varlığımı araba dışında vermek istedim. Süpürge boyunca söyleyerek Kozan’a götürdüm. Tapuya gitmiştik ve bir gün önce düzenleme yaptırmıştım. 42’nci evlilik yıl dönümümüzde hediye etmek istedik. Acı tatlı güzel günlerimiz geçti. Allah razı olsun. Sevgisi saygısı beni bu farklı hediyeyi kendisine vermeme vesile oldu. Bakkalımız var zaten ve kısa süre sonra da emekli olacak. Gençler güzel planlar yapsın doğru seçimler yapsın. Ayrılıklar, mahkemeler, kavgalar, üzülüyoruz. Birlikte bir konaklama, sevgili olsunlar benim canım gibi ailelerinin yuvalarına sevgili olsunlar” dedi.

“Burası huzur evi”

42 yıllık evliliklerinde sıkıntılı günlerde eşinin hep kendisine destek olduğunu aktaran Zarif İnceler, “Yokluk, sıkıntı çok ağırdır. Eşim o zamanlar, ahlakı bozuk olduğunda teselli etti. Her şeyin düzeleceğini gösterdi, ‘neşeli ol Allah büyük’ ​​dedi hep. Buranın huzur evi, bir gelirler var, gelinim ile yaşamları da oldu. Saygı sevgi olunca, iç huzur olunca her şey oluyor. Hayatta kendi şahsi menfaatim için hiç yalan söylemem. Bu yaşa geldim ne yaka topladım ne yaka toplattım. Hatalıysam özür dilerim, karşımdaki hatalıysa konuşuyorum” diye konuştu.

Karşılıklı saygı sevgi evliliklerinin sırrı

Eşinin ziyareti ile şaşırdığını kaydeden Fatma İnceler ise, “Eşimle korkuluklarla birlikte korkuların üstesinden geldi. Demek ki hak etmiştim bana bu hediyeyi verdi. Eşimin izinden hiç çıkmadım. Sevgi içinde geçindik. Büyüklerime, küçüklerime hiç saygı duymadım. Eşim de bana aynı şekilde, yaşadık gittik” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK