Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar:

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar:

3 views
0
PAYLAŞ

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın yaptığı basın açıklamaları Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın muhtarlara ‘hizmet rüşveti’ teklifini iddia etmişti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, da bu iddiayı “Biz rüşvetçi falan değiliz” diyerek reddediyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Millet İttifakı’na mensup siyasi partilerin il başkanlarının genel olarak yürüttüğü basın açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Biz rüşvetçi falan değiliz”

Başkan Karalar’a AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın iddiaları soruldu. Karalar, “Şaşkın yaşamlarıyla. Yani yıllarca rüşvetle bütün devlet hizmetleriyle bakanlar da dahil bu siyasi propagandayı götüren yalana, dalana, iftiraya dayalı siyaset yapanların bunu sormaya hakkı yoktur. Biz rüşvetçi falan değiliz. Asla böyle bir şey de olmaz. Onlar kendilerine baksınlar. Ben yüz binlerce aileye neler dağıttığını biliyorum. Şu anda AFAD köylerde, ilçelerde un dağıtıyor un. Herhalde milleti kandırmak o kadar kolay zannediyorlar. AFAD un niye dağıtır? Niçin dağıtır? Niçin stoklamıştır unu? Bugün depremzedelere ya da afetzedelere dağıtmak için gıda maddesi stoklar. Şimdiki seçim arifesinde bu bir niyet dağıtıyor mu? Mehmet Ay sana bakıyor. Buna cevap ver” dedi.

“Atatürk’ün benzerine sahip çıkan bize hiçbir yafta bağlız”

Yarının 19 Mayıs olduğunu hatırlatan Karalar, “Her zamanki gibi bize terörist damgası vurmaya çalışan, bizi teröristlerle götürenlere karşı yine her zaman olduğu gibi milli bayramlara sahip çıkan biz çıkacağız. Meydanlarda olan biz olacağız. 19.30’da belediyenin önünden kalkacağız. Meşaleli yürüyüşe devam. Ondan sonra da mavi gözlüm, sarı perim türküyle, Edip Akbayram konser verecek. Her fırsatta milli bayramlara Atatürk’ün değerlerine, Atatürk’ün hayaline sahip çıkan bize hiçbir yafta bağlanmaz. Bunu da sana yapabildim” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK