Adana’da Fen ve Teknoloji Lisesi açılıyor

Adana’da Fen ve Teknoloji Lisesi açılıyor

11 views
0
PAYLAŞ

Bahçeşehir Koleji Adana’daki eğitim yatırımlarının 10. yılını yeni kamptakiler eğitimi. Kolej, Türkiye civarındaki 17 kamp alanında bulunan ve Teknoloji Liselerinin yeni kampüsünde içinde bulunduğu Adana’daki ikinci kamp yerini 2023 yılında inşa edilecek.

Türkiye’nin 65 ilinde 143 kampüsüyle eğitim faaliyeti yürüten Bahçeşehir Koleji, eğitim yatırımlarına devam ediyor. Kolej, eğitim öğretim kursu 151 kampa gitmeye başlamayı hedefliyor. 2023 yılı planlamalarına, içinde Fen ve Teknoloji Lisesi’nin bulunduğu Adana’daki ikinci kampüslerini satın aldıklarını belirten Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Adana ve Çukurova bölge bizim için çok önemli. 10. yılımızı yeni kampımızla taçlandıracağız.” dedi. Dağ, sözlerine şöyle devam etti: “Adana’daki ilk kampusumuzu 10 yıl önce açtık. Adana Kampüsümüz, bu Bahçeşehir Kolejini en iyi şekilde temsil ediyor. Bahçeşehir Kolejinin, Türkiye’nin askeri kamplarına yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Dünya bir dönüşüm döneminde ve bu dönemde eğitime süt sunumunda büyük anlam taşımak. Dünyanın dört yanında kaliteli eğitimle buluşturan BAU Global’in bir üyesi olarak, Bahçeşehir Kolejinin Türkiye’de çocuğunun yetiştirdiği okullardan devam ediyor.”

2023’te Adana’da fen eğitimi dönüyor

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Adana’daki okul eğitimlerini listeleyebilir. Dağ, Türkiye’nin en başarılı liselerinden Fen ve Teknoloji Liselerinin bu yıl 16 yurtte faaliyetini sürdürdüğü, bu sayının 2023 yılında 18’e çıkacağını ekledi. Dağ, yaşlı 18. Fen ve Teknoloji Liselerinin kampının, Adana’daki 10. burada açılacağını söylüyor.

2006 yılında Türkiye’de fen eğitimine yeni bir boyut kazandırmak içinde yer alan Fen ve Teknoloji Liseleri, ülke çapında ve teknoloji konusunda eğitim isteyen insanlar üzerinde çok yönlü fen eğitimi verir. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri 2022 Eğitim Öğretim Yılı; İstanbul Bahçeşehir, İstanbul Nakkaştepe 50. Yıl, İstanbul Halkalı TEMA, İzmir 50. Yıl, Diyarbakır, Samsun, Antalya Konyaaltı, Eskişehir, Trabzon, Edirne, Gebze, Gaziantep, Hatay, Ankara 50. Yıl, Ordu Giresun Enver Yücel, Manisa ve Alanya kampüslerinde faaliyet gösteriyor. Fen ve Teknoloji Liseleri, 2006’dan beri bu gelecek misyonunu üstlenecek tüm başarılı yanalardan 100’e varan bursları ile eğitim görmek ve hayallerine kavuşacaklar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK