Adana’da öğrenciler için deprem tatbikatı

Adana’da öğrenciler için deprem tatbikatı

4 views
0
PAYLAŞ

Kahramanmaraş’taki yıkıcı depremlerden etkilenen iller arasında olan Adana’nın Kozan ilçesi ilkokulda deprem tatbikatı yapıldı. Tatbikatın yapıldığı 3 katlı Kozan Halit Dağlı İlkokulunda çöken-kapan-tutun uygulayan öğrenciler 80’i tahliye edildi.

Kozan’daki yıkıcı depremin ardından Kozan Halit Dağlı İlkokulunda deprem tatbikatı şiddetlendi. İlk sirenin çalmasıyla öğrenciler sınıflarda bir dakika çök-kapan-tutun yaptı. Tahliye sireni ile ise 80 kişinin tüm gruplarını karşılayarak dışarı çıkarılarak, yoğun bölgelere yönlendirildi. Bin 34 koruma alanı olduğu Okul Müdürü Seyban Karaköse, “Okulumuzda bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Depremde bulunduklarından dolayı tesisleriı uygulamalı bir şekilde tahliye etmek adına ve artçı geçmişlerin yaşadığı ilçemizde büyük bir depremde sağlıklı bir tahliye için tatbikatımızı gerçekleştirdik. Okulumuz 3 katlı ve 80 saniye içinde okulumuzu tahliye ettikleri, binayı toplama yerlerinden aldık” diye konuştu.

4. sınıf öğrencisi Günsü Bedir, depremde çok korktuğunu ama tatbikat ile bilgilendiğini ifade etti. Mehmet Emin Karaca adlı öğrenci önce çök-kapan-tutun ile sınıf sıralarına saklandığını, ikinci sirende dışarı çıktıklarını ifade ederken, Melike Bolat da, “Normal hızla öğretmenimizle tatbikatımızı gerçekleştirdik.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK