Adana’da şehit yakını ve gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi

Adana’da şehit yakını ve gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi

9 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 2 şehit ailesi ve 6 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı sana aitti.

Valilik muayenesi Dr. Süleyman Elban’ın yanı sıra sıra, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Jandarma İl Komutanı Albay Taşkın Keleş, Vali Yardımcısı Adem Arslan, Adana Aile, ve Sosyal Müdür İl Müdürü Nevzat Öz, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile karaya katıldı.

Vali Elban, revizyonda konuşmada, “İnsan bazı belirli belirli kullanımlarda fedakarlıkta bulunur. Bazen malla hayatta bir ömür katlanmakla olabilir. Ama bizim aziz milletimiz konuğu vatan canından fedakarlık yapar. Bu salonda canından vazgeçmiş, canından vazgeçmeyi göze almış kahramanlarımızın aileleriyle, kahraman gazilerimizle birlikteyiz. Bu acı ve ayrılığın gidişatını önleyen tek şey şahadet şerbetini yemeklerini, öğretmen efendimize hazırlık eğitimi almak. Ümit, ki bize şefaatçi olma durumundadır. Bulu ve kutsal makamı elde etmiş onurlu ailelerle ve gazilerimizle burada bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Vali Elban ve tarafından Şehit Uzman Çavuş Aykut Variyenli ve Şehit Kamu Görevlisi Halit Bulut’un ailelerine, Gazi Polis Memuru Ahmet Türkkaya, Gazi Jandarma Astsubay Çavuş Murat Öz, Gazi Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Dörtgöz, Gazi Uzman Çavuş Bekir Demirtaş, Gazi Polis Memuru Ahmet Demirel ve Gazi Uzman Çavuş Fatih Yılmaz’a verildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK