Adanalı kebapçı depremzedelerin yaralarını sarıyor

Adanalı kebapçı depremzedelerin yaralarını sarıyor

9 views
0
PAYLAŞ

Korkmaz, “Yaralarımızı sarmaya çalıştık” dedi.

İlk gününden beri sahada olan kebapçı Cihangir Korkmaz, çalışanlarıyla birlikte depremzedelerin yemek isteklerini karşılarken, deprem çocuklarına oyuncak dağıtarak onları mutlu ediyor.

6 Şubat’tan beri depremzedelerin yardımına koşarak hem kebap dağıtıp hem de depremzede çocukları yüzlerini güldürebilmek oyuncak için ve kıyafet dağıtan kebapçı Cihangir Korkmaz, “Depremin ilk gününden beri 3 şubemizi de açtık, sıcak çorba, çay, sıcak ortamı açmaya çalıştık depremzedelerimize. Depremin ilk saatlerinden itibaren Adana’dan çevrelerindeki deprem bölgelerine kebaplar yaptık, 6 Şubat’tan bu yana on binlerce kebap dağıttık. Depremzedelerin yanında olduk. İşletmelerimizde 24 saat boyunca açıktı. Hastanelere, KYK yurtlarına, semt pazarlarına, okullara gittik. Kebaplarımızı dağıtarak onların yanında olmaya çalıştık. Bizi biz yapanların desteğiydi” dedi.

Korkmaz, gittikleri küçük çocukları mutlu olabilmek için küçük hediyeler aldıklarını belirterek, “Adana esnafları da bu süreçte kenetlendi. Herkese bir yaklaşmaya çalıştı. Yaralarımızı sarmaya çalıştık” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK