Ağabeylerine güvendi evini yıktırdı, ailesiyle ortada kaldı

Ağabeylerine güvendi evini yıktırdı, ailesiyle ortada kaldı

7 views
0
PAYLAŞ

Adana’da Elvan Nisan, gerçek bir örnekle 2 yaşanmış evi baştan baştan yenileyeceklerini söyleyeceklerini ağabeylerine verdi. Ağabeyleri 2 odalı evdı ve yeniden inşaat başladı. Ancak bir süre sonra, ortak iş yapanağabeyler kavga etti ve inşaat yarım kaldı. Elvan Nisan, “Eskiden derme çatma da olsa bir evim vardı, mutluydum. Şimdi inşaatta pencerelerum ne kapım ne de dem var. Dünyanın her yerinde, gezegende kalmamışsa” dedi.

Elvan (50) ve Çetin (53) Nisan çifti 25 sene önce evlendi. Çift, merkez Yürr ilçesine Akdeniz Mahallesi’nde Çetin Nisan’ıneğinin bağlantılı evinin 2 odalı üstü kapalı eve gidiş gibi. Çiftin Mert (23) ve Batuhan (21) isimli 2 evlatları geldi. Çift, işlerde başarılı olmak için idame ettirdi.

Ağabeylerine güvendi, evin oldu

Elvan Nisan’ın ortak narenciye komisyonculuğu işi yapan ağabey günü günleri, ‘Sizin evinizin çatısı dahi. Gelin biz size ev yaptıralım’ dedi. Nisan ailesi ise buna sevinerek eşyalarını evden çıkarttı ve evde inşaat başladı. Ancak iddiaya göre ağaç yetiştirme gösterileri evin kaba inşaatı beyler arasında kavga ve gösterileri bozuldu. 2 ağabey’in çocukları bozulunca, Elvan ile de görüşmeyi bıraktık ve ‘evini yaptırmayacağız’ dedi.

Sokakta planlar.

“Onlar kendi başına tartıştı, bizi ortada bırakanlar”

Elvan, eski evinde daha mutlu olduğu halde, “Ağabeylerimden bir şeydim. Ortada. Kapı, pencere ve sıvam yeter. Evin tavanı akıyor, sağlam değil. Yapılırsa çok sevinirim. Dünyanın her yerinde, hayatta kalmamışsa kalacak. keşke hiç olmasaydı. Benim 2 odam vardı en yatıp kalkıyordum, rahattım. Daha mutlu ve ilerleydim” ifadelerini kullandı.

“Kendileri tartıştı, bizi ortada bırakanlar”

Şu anda hazırlıklarını bitirir. Üstüluydu ancak en fazla elektriğim, suyum vardı. Ağabeylerim ‘evini yaptıracağız’ diyeceğiz. Yıktılar, onlar. Onlar kendileriyle tartışınca bizi bıraktılar. Şu anda da ‘yaptırmayacağız’ deyin. Ben de küstüm, konuşmuyorum. Yardımseverlerden destek bekliyorum” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK