Ailesi evden çıkartıldığı için okula gidemeyen kız çocuğu gözyaşlarına boğuldu

Ailesi evden çıkartıldığı için okula gidemeyen kız çocuğu gözyaşlarına boğuldu

5 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 13 yaşındaki 6’ncı sınıf öğrencisi, ailenin evden çıkarıldığı için okula gidemediğini gözyaşı döktü. Küçük kız “Ben okumak istiyorum ama evdeki bütün eşyaların toplandığı için okula gidemiyorum” dedi.

Berivan (27) ve Murat Durak (36) çifti bundan 2 yıl önce Seyhan ilçesine bağlı Denizli Mahallesi’nde bir evi kiraladı. Aile, çocukları Berfin (13), Hira Nur (9) ve Derin Su (3) ile birlikte bu evde yaşamaya başladı. Atık kağıt ve plastik toplayarak elde edilmesini sağlayan baba Durak, ev sahibi ile geçtiğimiz ayda 500 liralık bir bilgi edindi. Ancak bu yıl 18 Mart’ta anlaşma süresi doldu. Bunun üzerine ev sahibi, Durak evin evden çıkarılması istedi. Aile mahallede ve çevrede ev kiralamak için seferber oldu. Ancak aylık 3 bin liradan az kiralayacak ev bulamadı. Aile bütçelerini aştığı ve ev bulamadıkları için bir türlü taşınamadı. Bu sırada ev sahibi aileye sürekli evden çıkmaları için baskı uygulayıp ayrıca eve de yeni taşınanların eşyalarını çıkarmaya başladı. Bu nedenle aile kendi eşyalarını evin bir odasını toplar. Çocukların aile göçü sorunu nedeniyle eşyalar da toplandığı için okula gidemedi. 13 yaşındaki 6. sınıf öğrencisi Berfin Durak, okula gitmeyi çok arasından, konuşmak istediğini belirterek, “Ancak ev sahibi bizi evden çıkarıyor. Biz de ev bulamadık. Eşyalarımız bir varlık olarak toplandı. Ben okula gitmek istiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

Anne Berivan Durak ise ev sahibi hiçbir neden yokken kendilerini evden çıkardığını, “Biz aylık 500 lira kira bedeliyle evde oturuyorduk. Şu an piyasa çok pahalandı. Bizden hiç fiyat bile istemediğimizi söyledi. Daha fazla paraya kiraya vermek için bizi çıkartıyor. Biz de çevrede ev aradık en ucuzu 3 bin lira aylık kira. Benimşim atık kağıt plastik topluyor bu parayı nasıl ödeyelim. Bu paraya ev bulamıyoruz bile. Ne görüştüğünü” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK