AK Parti Sözcüsü Çelik: “Kılıçdaroğlu sessiz kalıyor, teröre destek veren siyasetçileri ve...

AK Parti Sözcüsü Çelik: “Kılıçdaroğlu sessiz kalıyor, teröre destek veren siyasetçileri ve partilerin desteğini istemiyorum demedi”

2 views
0
PAYLAŞ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kemal Kılıçdaroğlu bunlara sessiz kalıyor. Tüm bunlara rağmen teröre destek veren siyasetçileri ve siyasi partilerin desteğini istemiyorum demedi” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’nın Kozan bölgesindeki iş dünyasını keşfetmeyle bir araya geldi. Açıklamalarda bulunan Çelik, muhalefeti eleştirdi. Seçimlerde iki aday arasında yarışmaya değinen Çelik, “Yarış Cumhurbaşkanımızı, tüm dünya liderleri içeride herkes tarafından kabul edilmiş yönetme yetkisi ile karşı kullanıcı yönetme beceriksizliği arasında geçiyor. Çok uzun süredir siyasetteyim. Kimin ne söylediğinin ne karşılığı var. İlk defa belki de Cumhuriyet tarihinde belki de ilk defa Kemal Kılıçdaroğlu’na terör örgütleri destek tarafından sürekli destek açıklanmasına rağmen buradaki siyasetçiler gece gündüz ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nu veriyoruz, özerklik ilan edilecek, terörist başına imtiyaz verilecek’ gibi söylemler ve usluplar kullanıyorlar. Kılıçdaroğlu bunlara sessiz kalıyor. Tüm bunlara rağmen teröre destek veren siyasetçileri ve siyasi partilerin desteğini istemiyorum demedi” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun doğu sola ulusal bayramlar astığına değinen Çelik, “’Hudut namustur bayramlarını asmışlar’ halbuki hudutları korumak için TSK’ya yetki teskeresi istendiğinde iki parti karşı çıktı. Biri HDP onlar PKK’ya karşı operasyon yapılmasın diye karşı çıktı, Cumhuriyet Halk Partisi neden karşı çıktı bu teskereye? Kimse 14 Mayıs’tan sonra sahte milliyetçilik muhafazakarlık üretmesin, bu işin bir ciddiyeti yok. Hafta sonları 6-7’tane Cumhurbaşkanlığı yardımcısı olacakmış. Bunlar Türkiye’ye istikrar vaadinde bulunan bir tablo değil” ifadeleri kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nin bulunması ve diğer araştırma binası Türkiye’nin enerji üstü olma yolunda ilerlemesi hayata dikkat çeken Çelik, “Parti yarışı bitti şimdi Türkiye’nin büyümesini oylayacağız” diyerek bitirmeyi başardı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK