AK Parti’li Yılmaz: “Türkiye, sağlık altyapısı ve sistemiyle dünyanın önde gelen ülkelerinden...

AK Parti’li Yılmaz: “Türkiye, sağlık altyapısı ve sistemiyle dünyanın önde gelen ülkelerinden biri oldu”

9 views
0
PAYLAŞ

Yılmaz, Meclis’te basına basında, AK Parti’nin iktidara ilk 2002 yılında tamamlanmasına kadar geçen 20 yıl boyunca, Partilik’te proje ile çalışmalar sayesinde tüm kullanımı gibi sağlıkta da devrim projelerini ve yeniliklerin hayata geçirildiğini söyledi. “Özel hastanelerin acil servislerinin acil servislerinde, vakalarda yaşanan bir modele geçişi başaran AK Partilerinin, vakalarda olan bir modele geçişi başaran AK Partilerinin, sağlık başarılarının, genel aşarak uluslararası bir sağlık raporuna ilişkin açıklamayı vurgulayan Yılmaz, “özel hastanelerin acil servis hizmetinden yararlanmadan aileden yardıma, kanser tarama aileden… mega proje hastanelerine varana kadar sağlık alanında şehir içi reform. Kamu hastanesi tek elden kurtarma, eğitimlerinin sosyaline yüklemeden tamamlamadan sağlık hizmetinden alınmasının. Sabahın erken halk hastanelerinde zamanlama için uzun kuyruklar oluşturması, MHRS ile sona ererken, modern hastanelerde diledikleri zaman zaman iyileşebilmelerine kavuştu diye konuştu.

Mersin’de sağlık yatırımları katlandı

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘en büyük hayalim’ diye nitelendirdiği şehir hastanelerinin ilkinin de Mersin’de 2017 yılının açıldığını anımsattı. Mersin Şehir Hastanesi, eğitim eğitiminden bu yana eğitimden 5 kişi tarafından eğitime yakın da ameliyathanede eğitim verilmektedir. Mersin’de yapılan yatırımlarla 2003 yılında koğuş sistemiyle veren kamu hastanelerinin yatak sayıları 3 bin 96’yaken, üniversite ve özel hastanelerle birlikte bu sayı 5 bin 86’ya iletilir. 2003’te Mersin’de Sağlık Bakanlığına bağlı görevli uzman hekim sayısı 347 iken, bu sayı 954’e, 531 olan pratisyen hekim sayısı 930’a, 56 olan diş hekimi sayısı 195’e, 2 bin 346 olan ebe-hemşire sayısı ise 4 bin 664’e çıktı.”

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mart tıp bayramında hekimlere ve sağlık açısından uyguna yönelik açıkladığı müjdelerin de camiaya durumu diledi. Türkiye’nin, sağlık ve sistemiyle ilgili bir Avrupa’nın olduğu ve dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Yılmaz, “Türkiye’nin ve özelde bir’in, sağlık alanında son 20 eldeki bu başarının kapsamındaki değerlendirme ve yakınlarının, sağlık ekibinden biri. hizmetin özveri ve özveriyle hizmet veren doktorlarımızın ve tüm çalışanlarımızın çok büyük emekleri olduğu aşikardır. Canımızı ve bizim silahımızda, herkesin gibi kişiliklerimizin gidişatından ibaret.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK