Akdeniz Sanat Galerisine yoğun ilgi

Akdeniz Sanat Galerisine yoğun ilgi

6 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz Belediyesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte tamamen restore ederek ‘Akdeniz Sanat Galerisi’ adıyla geleceği yeniden kazandırdığı tarihi Mersin Evinde açılan karma sergi yoğun ilgi görüyor.

Akdeniz Belediyesi’nin 123 yaşında olduğu bilinen Tarihi Muhakemat Binasında bir önceki yenileme çalışmasının tamamlanmasının ardından, yaklaşık iki hafta önce açılışını gerçekleştirme Akdeniz Sanat Galerisine sanatseverlerin devamı yoğun ilgi çekiyor. Asırlık binada açılan ve sadece iki hafta içinde her yaş ve kesimden dış kişinin ziyaret ettiği karma sergiyi, son olarak Mersin Üniversitesi Felsefe Topluluğu ve yabancı konukları gezdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı hizmet verecek binayı gezen sanatseverler, Mersin, Adana ve Tarsus’tan 28 sanatçının toplam 52 eserinin beğeniye sunulduğu sergiyi inceledi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, İz Bırakanlar Müzesinden sonra kendi haline bırakılan tarihi bir Mersin Evini daha geleceğe ve Mersinlilere yeniden kazandırılmış olmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Yenilenen yüzüyle sanatseverleri ağırlayan Tarihi Muhakemat Binasında açılan ve birbirinden özel 52 eserin beğeniye sunulduğu sergiye gösterilen ilginin, ne kadar doğru bir iş gösterdiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Gültak, 10 Şubat 2023 tarihine kadar açık kalacak karma sergiye tüm Mersinlileri ve sanat çevrelerini davet etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK