Akdeniz zabıtası Ramazan denetimlerini arttırdı

Akdeniz zabıtası Ramazan denetimlerini arttırdı

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, Ramazan tüketimiyle ilgili sağlıklı, temiz ve güvenilir ürünleri tüketmeyi sağlamak amacıyla fırın ve pastane gibi gıda ürünleri üreten işyerlerine yönelik hijyen, gramaj, son tüketim tarihi, fiyat-etiket ve filtre denetimlerini arttırdı.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, mübarek Ramazan çıktılarıyla birlikte ilçe sınırlarında faaliyet gösteren fırın, pastane ve pastane gibi unlu mamul imalathanelerine yönelik denetimlerini sıkılaştırdı. Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu’nun da katıldığı kontrollerde işyerleri gramaj, fiyat ve etiket, hijyen, temizlik ve saklama koşulları içerecek şekilde sıkı bir şekilde denetlendi. Ağırlıklı olarak unlu mamul imalathanelerini her yönden kontrol eden ekipler, fahiş fiyat kontrolü yaptı.

Ciddi eksiklerin görülmediği denetimlerde, özellikle eldiven veya kemik takmayan fırın ve patiseri eğitimleri ile buna izin veren işletme sahipleri uyarıldı. Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çocuğun sağlığını, güvenliğini ve esenliğini koruma amaçlı, gıda üretim ile satış yapan tüm işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerini Ramazan ayı boyunca aralıksız devam ettirecek.

Ramazan boyunca denetimler devam edecek

Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, tüketicilerini Ramazan ayını tebrik etti, zabıta personeli olarak ilçe tahmini hedefini gösteren fırın ve pastaneleri hijyen, gramaj, fiyat ve etiket içeriğini denetlediklerini söyledi. Ziyaret ettikleri fırınlarda ciddi bir olumsuzluğa rastlamadıkları bilgisini de veren Sivaslıoğlu, bone ve eldiven takmayan kimi çocuklar ile işyeri sahiplerini de uyardıklarını sözlerine ekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK