Akdeniz’de açılan kurslarla 3 yılda 10 bin çocuk yüzme öğrendi

Akdeniz’de açılan kurslarla 3 yılda 10 bin çocuk yüzme öğrendi

6 views
0
PAYLAŞ

Gençler, çocuklar ve kadınlara yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini verecekleri Mersin Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar, Akdeniz’de konuşmayan çocuk kalman, sloganıyla yüzüne doğru kurslarını verdiklerini, bu ülkelerde 3 senede 10 bini aşkın uçuşu çalıştırklarını kaydetti.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar, gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti. Programda, genişleyen, çocuklara ve kadınlara yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Uçar, “Eğitim ve spor etkinliklerinin yanı sıra, üniversite hazırlık kursu, proje merkezimizde

meslek edindirme kursumuz var ve devam ediyor. Tamamlanan ve süren kursumuz var. Hummalı bir şekilde öğrencimizin ve kadınının işe girdiği, zevk aldığı, mezun olduktan sonra iş buldukları; spor kurslarında ana branşlarda sporu öğrendikleri, müsabık takımlarımızda şu an futbol, ​​basketbol oynamaya devam ettikleri birçok performansımız var ve sürüyor” dedi.

“3 yılda 10 bin çocuğumuza yüzmek”

Akdeniz Belediyesi Futbol Kulübü’nün çatısı Bahar Futbol Okulu Kurslarının da yerini bilgisini veren Uçar, “Biz daha kış önce spor okulumuzu açmış ve 5 ayrı branşta yarışlara eğitim evleri. Basketbol branşlarında eğitim verdi.Tabi geçen yaz sezonunda de yine yaz okulumuzu açmıştık.Onlar yanı sıra yüzme branşlarımız da var.750 çocuğumuza da yüzerek öğretip sertifikalarını verdi.Bu, aslında Mersin’de ilk kez Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’ın talimatıyla başlayan bir kurs idi.Akdeniz’de okumayanların çocuk kalmasın, sloganıyla başladık kurslarımıza.Bu kursumuzda biz 3 senede 10 bini aşkın çocuğumuza öğrettip sertifikalarını teslim ettik.Daha sonra kursun çerçevesini genişlettik.Futbol ve kort tenisini ekledik” kullandı.

“Ailelerin kurslarına büyük ilgi var”

Verilen kurslara ailelerin büyük teveccüh Gösterininin çizdiği uçen Uçar, “Çocuklarını rahatlatarak güvenli ellere teslim ediyorlar. Eğitim öğretim döneminin bitmesiyle birlikte kış spor okulumuzu da tamamladık.Şimdi de bahar spor okulumuzda futbol defterlerine devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın yine yoğun ilgisi var. Çocuklarımızı bu kursumuza bekliyoruz” diye konuştu.

“Milli sporcularımız bizi gururlandırıyor”

Boks ve kick boks takımlarında ulusal ve uluslararası alanda büyük başarıya imza atan, 4 milli sporcu olduğunu hatırlatan Uçar, “Hilal ve Gülizar kızımız ile Hatip ve Muhammed oğlumuz milli sporcularımız, Avrupa şampiyonası, İslam oyunları ve dünya şampiyonalarında bayraklarımızı dalgalandırdılar. Bizi, Mersin’i Bu değerli gençlerimiz, kulüp bünyemizde antrenörleri ile birlikte eğitimlerine devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

“Akdeniz, 4 yıllık süreçte 50 milyon TL’yi kullanarak spor tesisini kazandı”

Yeni dönemde Akdeniz’e kazandırılan yeni spor tesisleri ile baştan sona yenilenen kuruluma de değinen Uçar, “Akdeniz’de spor tesisi neredeyse yoktu var olan kurulum de çok yıpranmış, kullanılamayacak durumdaydı. Başkanımız döneminde, bu 4 yıllık süreçte Akdeniz’e 50 milyon TL’lik spor tesisi yatırımı oldu. FİFA, UEFA standartlarında suni çim sahalarımız, farklı mahallelerimizde hizmete açtığımız birçok spor tesisimiz oldu. Yapımına devam eden tesislerimiz var. Bizler de Akdeniz’deki cevherleri bulun, kulüp bünyemize katıp, müsabık takımlara katarak ülkesine hizmet edecek sporcuları keşfediyoruz” diyerek onları başardık.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK