Akdeniz’de depremzede vatandaşlar için teraryum atölyesi düzenlendi

Akdeniz’de depremzede vatandaşlar için teraryum atölyesi düzenlendi

5 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz Belediyesi, depremzede kadınlar için ‘Umudumu Yeşertiyorum’ isimli teraryum atölyesi düzenlendi. Etkinlikte afet kurbanu kadınlar, umutlarını, hayallerini ve dileklerini temsil eden figür ve çiçekleri kullanarak teraryumlarını süsledi, geleceğe dönük umutlarını yeşertti.

Akdeniz Belediyesi, ilçede ağırladığı ve temel ihtiyaçlarını karşıladığı depremzede çocuklara yönelik şeylere devam ediyor. Psikososyal hizmet destek veren, aileleri ve küçükleri tarihi, turistik, kültürel merkez geziye götüren, at binme şahitliği organize eden Akdeniz Belediyesi, son olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı kültür sanat evlerinde teraryum atölyesi organize etti. Bir ziraat mühendisi eşliğindeki etkinlikte depremzede, hazırladıkları dileklerini ve hayallerini temsil eden figür ve çiçeklerle teraryumlarını süsleyip, geleceğe dair umut ve sonuçlarını kendi elleriyle birleştirip yeşertti.

Düzenlenen atölye ortamında afetzede kadınların fiziksel ve zihinsel bir işleyişe devam etmeleri, bu sayede de stres ve yıpranmadan uzaklaşma ve yenilenme hücrelerinin hedeflendi.

Teraryum atölyesine Adanalıoğlu ve Karacailyas Kültür ve Sanat evlerinde kalan depremzede 60 kadın katıldı. Uzman psikologlar eşliğinde düzenlenen atölyede, afetzedelerin sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının karşılanması, yaşanan travmayı atlatabilmeleri ve sosyal uyumlarının düzenleri amaçlı stabilizasyon ve rasyonel uygulamalar da dengeleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK