Akdeniz’de ‘Hoş Geldin Bebek’ projesinde 5 bin aileye ulaşıldı

Akdeniz’de ‘Hoş Geldin Bebek’ projesinde 5 bin aileye ulaşıldı

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçe Belediyesince, 2020 ilk ürün Akdeniz ‘Hoş Geldin’ projesi sayesinde ilçede ulaşılan bebeklerin sayıları 5 bine ulaştı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, üçüz kız bebek sahibi olan Fidan ve Mehmet Karakaya çiftini, Karaduvar Mahallesi’nde bulunan evlerinde ziyaret etti, hoş geldin bebek hediye etti. İlk kez çocuğun sahibi olan, yaşayan ile gelen 3′ kızları yaşanabilecek bir çocuk olan ailemizin ilk kez büyük bir küçük çocuk oluyor. Ancak şu anda maşallah nur topu gibi 3 kızımız var beşiklerinde. İsimleri de Eylül, Masal ve Leyla. Üçüz bebekleri gelen ailemizi tebrik ediyorum. Allah onları, sağlıklı ve afiyet içinde büyütsün. Anne-babalarına, eğitime ve milletimize hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini temenni ediyorum” dedi.

2023 yılı içinde de en az 2 bin bebeeğe ulaşılması planlanıyor

Sözlerini, “Mersin’de örnek verecekleri ve projeyi başlatan ilk belediyelerimizden gururlu ve sevinçliyiz” şeklinde sürdürülen Gültak, “Seçtiğimizden güzel ailelerimizdeyiz, onlara gelenler yetiştirilecekleriz. Annelerimize destek ve yardım etmeye çalışıyoruz. Sağlık veya farklı çeşitlerde desteğe varsa yine de hazır ürün. Bu güzel anne ve babaların sevincini paylaşıp en mutlu yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Gelecek yıl içinde en 2 bin bebeğimize ulaşmayı hedefliyoruz. 4 ve Akdeniz’de ulaşmışızdır.

Başkan Gültak, 1’inci yaştaki bebekleri unutmadı

Öte yandan Akdeniz şefi Mustafa Gültak, doğum kısa zaman sonra hoş geldin bebek yetiştiri ilektan bir ve bugün 1’inci yaşlarını bırakacak olan Utku ile Mustafa Poyraz, Mustafa süre sonunda yetiştirilecek. Bebeklerin anne ve çocuklarıyla sohbet, yaşam aileleriyle mutludiren Başkan Gültak, yaşamları ve bebeklerine sağlık ve dolu bir diledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK