Akdenizli sporcular, Dünya Şampiyonasından madalyalarla döndü

Akdenizli sporcular, Dünya Şampiyonasından madalyalarla döndü

3 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele eden Kick Boks sporcuları, İstanbul’da organize edilen ‘Kick Boks Dünya Şampiyonasında’ 2 şampiyonluk ve iki de 3’üncülük elde ederek büyük bir turnuvaya imza attı.

İstanbul’da 17-21 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleşti ‘8. Türkiye Açık WAKO Dünya Kupası Dünya Kupası Şampiyonasına 4 şampiyonluk veren Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucu 2 şampiyonluk ve 2 de üçüncülük elde ederek şampiyonaya son vuruşunu yaptı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Akdeniz Belediye Spor Kulübü sonunda genç oyuncular Hilal Sonay 52 Kg Tam Kontak Gençda 1. Hatip Emlek 54 Kg Tam Contak Büyük Erkeklerde 1. Muhammed Taşkın 51 Kg Tam Contak Büyük Erkeklerde 3. ve Yaser Güneş 63,5 Kg Full Contack Genç Erkeklerde şampiyonayı derecelerle 3. oldu.

“Spora ve sporcuya desteğimiz olacak”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Kick Boks Dünya Şampiyonasında Akdenizli Kick Boks sporcuları ve antrenörlerini kazandıkları şampiyonluk ve kupaları tebrik etti.

Spora ve sporcuya destek vereceklerini sürdüreceklerinin cenneti çizen Başkan Gültak, “Gelecek olan kişileri ve devam eden gençlerimizi her türlü riskten uzaklaştırıp spora yürütüyor, Akdeniz’i sporla da anılan bir kent yapmak için gücümüzü ve yardımcılarımızı kullanan, ailelerini ve antrenörlerini gururlandıran sporcularımızın yanında olmaya çalışanlar. İstanbul’dan madalyalarla dönen sporcularımızı tekrar tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK