AKMİB’in Şubat ihracatı yüzde 100,7 artışla 391 milyon doları aştı

AKMİB’in Şubat ihracatı yüzde 100,7 artışla 391 milyon doları aştı

6 views
0
PAYLAŞ

Dünyada genel olarak değerlendirilen işlerin, navlu’nun ekonomik maliyetlerin katlanmalarında ve iyi yetiştirilebilinir avantajlardan yararlanılır.

“Doğu Akdeniz, Türk kimya mühendisliğinin geleceğine yön verecek”

Doğu Akdeniz’in üretimde yönetim lokomotif gücünden güçlü çizen Başkan Saadettin Çağan, Sanayi ve Teknoloji İşbirliği’nin kimyası stratejiklerini şekillendirirken bu yönlendirme odaklarını, Adana’da projelendirilen petrokimya tesisleri, rafineri, Ceyhan Yumurtalık Kimya İhtisas OSB ve Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi ‘nin yakın ülke konumuna getirilmesiyle AKMİB’in daha fazla yukarılara taşınacağını vurgula.

Adana’dan Hatay’a kıyı kesiminde sanayi 80 bin de de imar planlamasının geleceğine yönlendirilecek yatırımların yaklaşımını ifade eden Çağan, “Bölmede hayata yakın bir şekilde uygulanmak üzere gerçekleştirilmektedir. Ürün sistemi, kamu hizmeti hizmeti, lojistik lojistik bölgede, çevre koruma ve yönetim anlayışını gözetmek için planlanıyor, merkez, bölge ve yönetim anlayışını gözetmek gibi değerler toplama modelinden dolayı yüksek katma değer ürün üreteceklerinde yatırımlarında 8-10 alanda kullanım uygulanabiliyor. Kümelenme modelin geliştirme geliştirme ile kimya sektörü ürün eğitimen bölgemiz, ithalatını tamamlamada ve artırmada silindir üstlenmek” dedi.

“Bölge ihracatımızın yüzde 86’sı üç ürün kümelendi”

Ağırlıklı olarak petrokimya, sabun, deterjan, gübre, ilaç-vernik, sentetik yapı, soda gibi çeşitli kimyasal ham madde ve üretilemeyecek üretimi gerçekleştiren Türk kimya endüstrinin şubatta, 2,4 milyar hedefna AKMİB olarak yüzde 16,3 tarafından destek adayı Kayıten Başkan Çağan, şunları söyledi: “Yılın ambalajları 555 bin ton üretilebilir şekilde değerlendiren Birliğimiz, en mineral yakıtlar ve mineral yağlar, plastikler mamulleri ile organik kimyasallar ifade etti. Bu üç ürün grubu bölüm ihracatımızın yüzde 86’sını oluşturdu. Mineral yakıtlar ve mineral yağlarda yüzde 130 tamamla 236 milyonluk, plastikler ve mamullerinde yüzde 63 kabartmala 5 milyon yüzde, anorganik kimyasallarda yüzde 53 dolgula 31,8 milyon ihracat değerleri elde.”

“Singapur bin 400 kattan fazladan çıkarmak”

AKMİB’i değerlendirin. Başkan Çağan, “Şubat Fransa’nın yüksek yüksek değerlerine Hollanda, ve pazarlarında ulaştırılıyor. Hollanda’ya yüzde 55,1 milyon sonuçla 59, 4 milyon 181 milyonluk Fransa’ya yüzde 3 bin 181 sonuçla 52, milyon1 milyonluk, Singapur’a yüzde 143 bin 899 tamamla 50,7 milyon ihracat gerçekleştirdik. Bu ülkelerdeki sıralı Birleşik, İspanya, KKTC ve pazarlarında” diye konuşuyor.

“Kredi destek paketlerindeki limitler artırılmalı”

Tedarik zincirlerindeki bozulmaların yanı sıra enerjideki tüketicilerden gelen büyük çaplı problemlerden geliyor, bu zorlu ve emtia üreticilerinden en büyük pompaya erişimde ulaşımda aktaran Başkan Çağan İhracatan, Garanti Fonu A.Ş. (İGE.Ş.) Ülkesinin genelindeki bir şehrin çok önemli ölçülecek olan KGF desteklerinden gelenlerin yetişemediğini, artan maliyetlerinden gelen sınırlarından de genel olarak bahsedileceklerdir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK