Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruldu, terör kurbanı Ecrin’in yakınlarının yüreğine su serpildi

Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruldu, terör kurbanı Ecrin’in yakınlarının yüreğine su serpildi

6 views
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin topraklarında bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan yerlere “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” yapması üzerine, Taksim’deki bombalı saldırıda can kaybedenler 9 yaşındaki Ecrin Meydan ile babası Yusuf Meydan’ın Adana’daki yakınlarının yüreğine su serpildi. Acılı anne Mevlide Meydan, “Süleyman Soylu bana söz yaşarken. Ona çok teşekkür ediyorum. ‘İntikamı alınması sen sadece dik dur’ demişti bana” dedi.

Eşini ve kızını kaybettikten sonra büyük bir üzüntü yaşayan Mevlide Meydan’ın acısı, “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” ile bir nebze olsun azaldı.

“Ecrin’in yaşama ihtimali vardı, nefes alıyordu”

Olay anını unutamayan Mevlide Meydan, “Herkes birbirine birer adımlı yürüyüşe yürüyor. Ben mağazaların vitrinlerine bakıyordum. Anlamadığım için sadece yol boyunca yürüdüm.Bir mağazada daraba yarıya indirilmişti eltim çocukları elinde bağırıyordu.Onu genellikle Ecrin beklediği geldi, o bir fark etti.Benim bulunduğum noktada Yusuf’la Ecrin bir adım bile atamamıştı.O ikisi de yerdeydi.Sonra Yusuf’ bir boynundan nabzını kontrol etti, yaşamıyordu zaten.Ecrin’in yaşama ihtimali vardı, nefes alıyordu. götürdük. İkisi de gitti bu kadar başka bir şey yok” diye konuştu.

“Soylu bana söz yaşamını. Ona çok teşekkür ediyorum”

Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin topraklarında bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan yerde “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” eylemiyle içine biraz su serpilen ifade eden Mevlide Meydan, “Kızımın, şimin kanının yerde kalmasını istemiyorum. Çünkü onlar o ortamı iki masum iki insan bu benim yüreğime en yakın su serper.Süleyman Soylu bana söz konutu.Ona çok teşekkür ediyorum.İntikamı alınacak sen sadece dik dur’ demişti bana. Hiçbir dava masum bir çocuğun kanı kadar değerli değil.Hiçbir dava benim çocuğumun kanı kadar değerli değil.Yaşadığımız çok kötü bir şey, tüm Türkiye’nin başı sağ olsun” dedi.

“Kanları yerde kalmadı ve olmayacak da, terör illeti bitsin”

Terör örgütü Yusuf Meydan’ın ağabeyi Yasin Meydan da, “Her şeyimiz beraberdi, bütün sırlarımız. Güzel günümüzde şakalaştık. Ama terör olan illet bizden onu aldı. Başta Devlet Başkanımız olmak üzere bütün bakanlarımıza teşekkür ediyorum. illeti artık bitsin.Ne Ecrinler ne de Yusuflar artık ölmesin.İsterim.Buna göre terör bitecektir elbet.Güzel cihaz var.Bütün devlet yetkililerine sesleniyorum, bu terörü artık bitirin başka bir şey istemiyorum” kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK