Antakya Medeniyetler Korosu’ndan, Adana’da dayanışma konseri

Antakya Medeniyetler Korosu’ndan, Adana’da dayanışma konseri

8 views
0
PAYLAŞ

Depremler de 7 üyesini kaybeden, birçok üyesi de enkaz altından kurtarılan Antakya Medeniyetler Korosu, 28 Mart 2023 Salı günü Çukurova Kongre Merkezi’nde dayanışma konseri vereceği belirsiz.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Üniversitesi ve çok sayıda sivil toplum mirasının iş birliğiyle düzenlenecek olan “Seyhan’dan Asi’ye el birliğiyle” mesajının verileceği anma konserinin hem depremde yıkılan şehirlerde yaraların sarılması için dayanışma sergilemek hem de depremde can kaybı 7 koronun ailelerine ve depremzede koro üyelerine destek olmak adına kaydedilmiştir.

2007 yılında kurulan ve kadrosunda bir çok amatör sanatçının yer aldığı Antakya Medeniyetler Korosu’nun Kuruluş amacının, Hatay’ın kültürel zenginliğini ve hoşgörü kültürünü yaymak, ülke ve dünya barışına dahil olmak üzere bulunduğu ifade edildi.

Hatay’ın dünya çapında bir markası haline gelmişken depremin en ağır yaralarından birini yaşamak zorunda kalan koro, İstanbul’dan da benzer bir aldı. Komşu il Adana’nın ardından İstanbul’da düzenlenecek geceye 40 dolayında ünlü sanatçının da katılacağı bildirildi.

28 Mart akşamı konseri için aynı gün aynı salonda yapılacak provada, farklı çıkışların öğrenciler tarafından izleneceği belirtildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK