AOSB 2. Sanayi Gençlik Koşusu yapıldı

AOSB 2. Sanayi Gençlik Koşusu yapıldı

3 views
0
PAYLAŞ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB)’nce geleneksel hale getirildi ve Türkiye’nin “Sanayi”nin ilk koşusu olma özelliğini taşıyan AOSB 2. Sanayi Koşu Gençliksu, renkli görüntülere sahne oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ruhunu yaşatmak amacıyla Adana Valiliği himayesinde, AOSB ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen AOSB 2. Sanayi Gençlik Koşusu organizasyonu ile dikkati çekti. Fuzuli Caddesi’nden yönlendirici, 10 kilometrelik parkurda geçtiği koşu sonunda, Erkekler Şampiyonası’nda Laban Kipkemboi birinci, Ersin Tekal ikinci, Fetene Alemu Regasa ise üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Ümmü Kiraz, Sabriye Güzelyurt ve Semra Karaaslan ilk üç dereceyi paylaştı.

Yarışmanın ilk üç derecesine giren sporculara ödülleri AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara, Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar tarafından verildi. Yarışmanın birincileri 20.000 TL, İkincilere 10.000 TL, üçüncülere ise 6.000 TL ödül kazandı.

Sosyal ve kültürel kullanım önemine dikkat çeken AOSB’nin Bölge Müdürü Ersin Akpınar, “Organizasyonumuza destek veren öncelikle yönetim kurulumlarına, başta Valiliğimiz olmak üzere İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, sponsorlarımıza ve tüm etkilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu yıl sportif grupların tüm gruplarını yaydıklarını ifade eden Akpınar, her yıl bir topluluğunun önceki daha geniş katılımını ve ilgi gördüklerini, gelecek yıl yarışmasına halk kategorisini de eklemeyi planladıklarını kaydetti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ise Gençlik Haftasında, AOSB ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti, kendisine giren sporcular ile tüm görüşlerini tebrik etti.

Koşunun yanı sıra fuaye alanında jimnastik, karate ve halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle yardımcı olana, AOSB Bölge Müdürlüğü ve yarışmasının sponsorları tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

AOSB Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara, Bölge Müdürü Akpınar ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Çintimar’da görevlilerle birlikte davul zurna eşliğinde halay çekti. Halat çekme yarışmasına ise Kara ve Akpınar da yarışarak, ayrı bir renk kattı.

Fuaye alanındaki sergi, boyama çalışmaları, Teknofest yarışmasındaki inovatif buluşmaların sergisi de misafirler tarafından beğeniyle gezildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK