ARGE ve Tasarım Merkezleri İstişare Toplantısı ATÜ’de yapıldı

ARGE ve Tasarım Merkezleri İstişare Toplantısı ATÜ’de yapıldı

3 views
0
PAYLAŞ

Bu ekip, AOSB Bölge Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Ar-Ge/ Tasarım Merkezleri İstişare Kurulu’nun 8’inci toplantısı Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ATÜ) çıktı.

ATÜ Rektörlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AOSB PDO Sorumlusu Özkan Özbek, AOSB Proje Destek Ofisi Proje Uzmanı Ali Can Özdoğan ve AOSB Proje Destek Ofisi Proje Uzman Yardımcısı Gamze Gülen ile bölgesi faaliyet gösteren ve AR-GE ve Tasarım Merkezleri bulunan firmalar katıldı.

ATÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Kurtaran, Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Prof. Dr. Serdar Yıldırım, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Ahmet Beycioğlu, ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr.Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal ve ATÜSEM Müdürü Doç. Dr. Hasan Bilgehan Yavuz’un katılımı ve ev sahipliğinde buluşmada, AGTM evinden Bossa, Ulusoy Tekstil, Temsa, Makinsan, Beta Trafo, Çukurova Silo, Barış Teknolojik, Beta Gıda, Tezkim, Abdioğulları ARGE, Kimtex Tekstil, Koluman Otomotiv, Petka Kalıp ve Zahit Alüminyum’dan katılım sağlayan 34 firma yetkilisi ile istişarede bulunuldu.

Toplantıya online olarak katılım sağlayan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Toplantı davetinden dolayı AOSB yönetimine teşekkürlerini ileten Selek, her zamanın geldiğini açık bir şekilde belirtti. Aynı zamanda Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan Koordinatör Murat Torun’un da kazanç getiri toplantısında 2023 Çukurova Kalkınma Ajansı destekleri sunumu hazırlandı.

Neler konuşuldu

Yeni ortaya çıkmanın ortaya çıkması, Üniversite Sanayi İş merkezleri hakkında fikir alışverişinin gerçekleştiği toplantıda, merkezler arası iş birliğinin güçlenmesi, yeni kurulacak olan merkezlere öncülük etmesi, mevcut merkezlerin ötesindeki üniversite yöneticileri destekleri ile ayrıntıları, firma çalışanlarının Lisansüstü eğitimlerinin ve bölgesinden çıkan katma değerli ürün kapsamlı bölümleri üzerinde durulmuştur.

Toplantı sonrasında AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay ise AOSB AGTM İstişare Kuruluna ev sahipliği toplantısını göstererek ifade ederek, AOSB Bölge Müdürlüğü ve bölgedeki yer alan sanayiciler ile her türlü iş birliğini toplamayı açık bir şekilde kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK