ASKİ kırsaldaki su problemini çözüyor

ASKİ kırsaldaki su problemini çözüyor

8 views
0
PAYLAŞ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve başlamasının ardından Adana normal içme suyu sorununu yaşayan tek yer bırakmamak için çalışan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Çukurova, Karaisalı, Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde eş zamanlı İçme suyunu gerçekleştiriyor.

Hem merkez ilçelerde hem de kırsalda İçme suyu problemini büyük oranda çözen ASKİ, az da olsa problem yaşanan yerleri tespit ederek projeler hazırlıyor. ASKİ, söz konusu depolama ivedilikle hayata geçirilerek güvenli ve kaliteli suya kavuşmasını sağlıyor.

Merkez Çukurova ilçesine bağlı Kabasakal Mahallesi Rüzgarlı Tepe mevkisinde içme suyu hattı inşa eden ASKİ ekipleri, bölgenin su sorununa son veriyor. Kırsalda da aynı çerçeve çalışmalarını sürdürmeen ekipler, Karaisalı ve İmamoğlu ilçelerinin muhtelif mahallelerine sağlıklı su ulaştırmak için içme suyu hattı döşüyor. Bu arada Karaisalı Demirçit Mahallesi’ne inşa edilen yeni suyu içme deposunun yapımı tamamlandı.

Ceyhan’ın Büyükmangıt, Küçükburhaniye ve Yılankale mahallelerini içeren içme suyu projesi kapsamında öncelikle Yılankale Mahallesi sınırları içinde içme suyu sondaj kuyusu açıldı ve su gerekli analizleri Yapılar İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik’e uygun olduğu belirlendi.

Çalışma ortamı muhtelif çaplarda toplam 7 bin 900 metrelik İçme suyu hattı inşa ediliyor.

Kent genelinde devam eden projeler kapsamında Kozan’a bağlı Gedikli Mahallesi’ne 6800 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı inşa ediliyor. Farklı çaplarda yeni nesil sağlıklı boruların kullandığı çalışma tamamlandığı zaman yöredeki eski borulardan kaynaklı olarak sık sık yaşanan arızalar da son bulur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK