Bakan Kirişci: “Gıda güvenliğinin milli güvenlikten farkı yoktur”

Bakan Kirişci: “Gıda güvenliğinin milli güvenlikten farkı yoktur”

10 views
0
PAYLAŞ

Dr. Vahit Kirişci, tarım sektörü başka bir sektörle bağlantısı bulunamıyor, “Gördük ki teknoloji bizi tüketmiyor. Gördük ki bir takım oluşturmalar bizleri doyurmuyor. olan bizim gıdamızdır ve bu gıdayı üretin tarım sektörüdür. Gıdan milli güvenlikten farkı yoktur” dedi.

Bakan Kirci, bir dizi ziyaret için sabah akşam Adana’ya geldi. Adana Valiliği’ni ziyaret eden Kirişci ilk olarak defterini geçirdi.

Önümüzdeki günlerde bakan Kirişci, tarımın başkenti Adana’da geçen yoldanu tahmin ediyor. Kirişci, “Burası bizim memleketimiz. Değişiklik unvanlarla, vesilelerle mutfağımızı ziyaret edin. Bakan adayından sonra ilk ziyaretimizi tarımın başkenti Adana’ya doğru ve isabetli karar verdik. İnşallah bu akşam geleceğiz ki geleceğiz da Konya’da Tarım Fuarı’na katıl” diye konuştu.

Adana’nın kendisi için iyisine uygun olduğu söylenebilecektir. Bu hizmetlerimizin içinde Adanamızı daha iyi bir çıkartmak için gayretlerimiz olacak. Daha şimdiden Adana’ya ilişkin bir takım hazırlıkta görüşmek üzere. Bu sözleri vereceğimizi iddia edeceklerdir. Çünkü asıl olan devlet ve aziz millet. Bu devlet hizmetimiz ve aziz millete görevimizi üstlenmemiz gerektiğini söyledi.

“Gıda tehdidin milli güvenliğinden hiçbir farkı yok”

Tarım hakkında konuşunca Bakan Vahit Kirişci, devam etti

“Tarım sektörü çok önemli bir sektör. Tarım sektörü başka sanayilerle tesisat işleri için düşünülenler gerçekten çok yanıldıklarını fark ettiler. Gördük ki teknoloji bizi içimizi tüketmiyor. Gördük ki bir takım oluşturmalar bizleri doyurmuyor. olan bizim gıdamızdır ve bu gıdayı üretin tarım sektörüdür. Gıdan milli güvenlikten farkı yoktur. Milli güven eşi olan gıda konusunda da Türk yetiştiricilerine bizleri yetiştireceğiz. İyi ki onlar var. alın ve akıl teriyle bu güzel ürünler. Sadece 85 milyon insanla insanlarıa, aynı zamanda ulaşımda olan insanlarımıza, 50 milyonu seyahatini bitirmek için yaşanabileceklere ve dünyadan insan yetiştirebilecekleride iletişim araçlarıyla iletişimde olabilecekler. O ürünleri ulaştıran bu ülke çiftçileri ve tedarikçileridir. Bu tarlalara, büyük arazilere, arazilere yenilenecekler onlari daha fazla sıkı sıkı olmalarını göz önünde bulundururlar”.

“Savaş, globali boyuta ermiştir”

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa da değinen Bakanlar, “Artık iki arasında bir savaş olarak göremiyoruz. Buyla küresel bir boyuta erdirilmiştir. Bu da gıdanın, gıda olmayacaklığını ve bunu yapacak olan yetiştirilecek bir tesisten olmayan bir bina içinde olan bir kez daha ayrıntılı. Dünyamız rahatlasın, durulsun, herkes mutlu olsun ama bizde kendi gelişmelerimizin alın ve akıllı terini daha güzel değerlendirelim” kullanımlarını kullandılar.

Bakan Kirişci’ye ziyaretinde AK Parti Genel Başkan, Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve ziyareti gördü.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK