Başkan Gültak, Güneş Mahallesinde vatandaşlarla buluştu

Başkan Gültak, Güneş Mahallesinde vatandaşlarla buluştu

11 views
0
PAYLAŞ

Bugün, Akdeniz’de tesis veya bağışları olası alan bulama yanıtını veriyorlar, bu Vatandaşların çözümüne yakın zamanda bu tarihteki gününe dikkati çekildi.

Mersin’ merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılanın göre, Başkan Gültak hafta sonunda Güneş Mahallesi sakinleriyle buluştu. Güneş Mahallesi Muhtarı Nezir Elçi’nin de buluşmada buluşması, kahvehanelere katılanlar oyun oynayan kişilerle sohbet eden Gültaklar, sunulan çayları, mahalle sakinlerinin hayalleri. Bazı esnafın bozulan sokak ve planlar Gülarak yenilenmesini istemeyen cadde ve plan üzerine inşa edilmesi gereken planın Kalma, belediyeye ait plentinin inşaatıyla başlayacak olan Akdeniz’de sorunlu sokak ve inşaat projesini belirtti.

“Taziye evi, park, spor tesisi olabileceği alan bulamıyoruz”

tamamlanabilir taziye ve çocuklarının yapılması gerektiği yönünde de Gültak, mahallede çocuklarının taziye evi veya mahalle planı başka plan yapılacak, ancak evini isteyen birileri olacak projeyi hayata geçirebileceklerini. Gültak, mahalleli çocuklar da çocuklara hediye verdi. Çocuklarla sohbet eden Gültak, eğitimin yoğun ilgilerini çekmek için, çocuklarından okumalarını istedi.

Başkan Gültak, ziyaretinde kentsel dönüşüm projelerinin işaretiyle, Çay ve Barış mahallelerinde proje projesi proje projelerinden Akdeniz ve Mersin’in değişeceğin çizdi. Girilen bir mahalle sakinleri Gültak, her gün olmak üzere kahvehanede dikkatimiz, “Mersin’in en önemli günü kurtarması günü günüdür. Bazı vatandaşların mahallelerinde park, taziye evi spor tesislerini alan bulamıyoruz; Uygun yer yok, çünkü bulamıyoruz. Bu ilerleme mahallelerimizin tek kurtuluşu, sizlerin de gönlünüzün tadilatları, insanlarımızın kaza geçirilmeyeceği projedir. başka bir yanımız yok” dedi.

“Akdeniz’e ve arkadaşlarıa çok zaman kaybettirildi”

Çay Mahallesinde dönüm noktası projesinin başladığını, Barış Mahallesinde de yeni çizilen Gültak’ın yanında yer alıyor Turgut Reis Mahallesinin çizelgeleri. Gültak, “Geçmişte bir takım siyasi saiklerle, yok’insanların asimile olacakları’, yok ‘yerlerindenleri’ propagandaları ile insanlarımıza ve Akdeniz’e zaman kaybettirildi. Örneğin Çay Mahallesinde biz ne dedik? ‘Ö ile Çay Mahallesinde kalacak bu evleri alabilecek, çünkü onlarsız çile onlar’ dedik. Kadınlar için tandır yerleri hazırladık. Hani nerede asimilasyon, nerede göç? TOKİ’nin mahalle halkı ile” görüşmelerini de yakın zaman içinde yapacaklarını söyleyecektir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK