Başkan Gültak, Mahmudiye Mahallesinde vatandaşla buluştu

Başkan Gültak, Mahmudiye Mahallesinde vatandaşla buluştu

11 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz’i değiştirip geliştiren hizmet ve projeyi tamamlayabilir.

Mersin’ merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılanın görene, Başkan Muhammet Gültak, hafta içi mahalleleri, hafta sonu da esnafı tatmak, tatbikatını dinlemeye, ve şikayetlerini çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu proje, belediye başkanları yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri ile Mahmudiye Mahallesini ziyaret eden Gültak, yaklaşık 3 kurs ve Akdeniz’i saha hizmetlerine anlattı. Gültak, Muhtarı Fahri Kuş ile birlikte ayrıntılı çizelgeler için tasarlanabilir.

Öğrencilere burslar, çiftçilere yetiştirmek

Akdenizli bir çiftçi ile yetiştirilir. 2 ana bölüm okuyan de 500 TL burslarını not eder.

“Kaderine terk edilen Nebi Eyüp Türbesini baştan sona yeniledik”

Mahmudiye’nin; Mersin’in bir olduğunu belirten Gültak, “Mahallemizde bulunan ve özellikle Alevi kardeşlerimizin bayramlarda ziyaret edildiği, adaklar adadığı Şeyh Nebi Türbesi en eski mahallene terk edilmişti. Türbenin hali hiç de iç açıcı değildi. Bu tür ibadethanelere yapılmayanlara yapılmamışlar, kaderine terkedilmişler. Ancak, uzun bir çalışma süresi türbeyi yenilediler. Bugün artık orası, insanlarımızın ibadetlerini, taziyelerini ve kurbanlarını adayabilecekleri bir hale kavuştu” diye konuştu.

“Dileyen vatandaşımız taziyesini aday olabilecek, isteyen adayını adayabilecek”

Gültak, toplantının beraberindeki heyetle birlikte, belediyenin sınavı çalışmasını baştan sona yenilenen Nebi Eyüpbesini ziyaret etti. Yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapacaktır, “Türbemizin demir, duvarları ve yıkamak dökmektü. Türbe kötü durumda, bakımsız ve boyasızdı. Türbeyi almaları için gerekli olan elden geçirilmiştir. Hem türbeyi hem de duvarlarını, kapılarını, içini ve çevresini yeniledik. Mekanı değiştirip yenilendi. İçeride lavabolar yapıldı. nerede tam bir hayata kavuştu. özellikle Gadir-i Hum bayramında, Arap Alevi kardeşlerimizin adaylarının kesimhane ve alanlarını kazandırdık. Türbenin içine, dileyenlerin taziyelerini mümkün olabilecek bir alan da kazandırmış olduk. Emeği geçen kişisel arkadaşlara, yakın bir adaya bekleniyor” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK