Başkan Gültak, seçim sonuçlarını değerlendirdi

Başkan Gültak, seçim sonuçlarını değerlendirdi

2 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Cumhur İttifakı’nın hem Türkiye hem de Mersin’in muhtemelen büyük bir seçimden geçtiğini söyledi.

Gültak’ın katıldığı bir radyo yayını, 14 Mayıs’ta gerçekleşen cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerini değerlendirmelerde bulundu. Akdeniz Belediyesinin 4 yılda sağladığı hizmetleri, proje ve yatırımları da anlatan Gültak, cumhurbaşkanı seçimi için 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 2’nci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek istedi, tüm seçmenleri o gün mutlaka sandığa giden oy kullanarak davet etti.

“Yoğun çalışmamızın meyvelerini seçimde çıkardık”

Sözlerine, “Türkiye Cumhuriyeti bu sene 100’üncü yılını dolduruyor. İnşallah hep beraber 29 Ekim’de 100’üncü yılımızın kutlamalarını” şeklinde başlayan Başkan Gültak, “Türkiye, belki de beklediği en kritik, en önemli seçimine gitti. Dolayısıyla teşkilatlar, partiler herkes yoğun çalışmaya girdi. Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati, Cumhur İttifakı’na ve Mersin’e gerçekten güç kattı. Ekip ve aileleriyle yoğun bir şekilde çalıştı. Tabi partimiz, milletvekillerimiz, bizim de yoğun bir çalışma girmeye girdik ve bunun meyvelerini savunmayı düşünüyorum” dedi.

“Birilerinin hayalleri suya düştü”

Türkiye geneli ve Mersin’in galibiyetinin Cumhur İttifakı olduğunu vurgulayan Gültak; Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı ama güçlendirilmiş parlamenter sistem sevdaları, birinin başbakanlık sevdaları, birinin bu veya şu sevdaları suya düştü. Çünkü şu anda bir kesinleşmemiş sonuçlara göre, muhtemelen cuma günü milletvekilleri mazbatalarını alacak, büyük tahliye pazar-pazartesi günü de mecliste yemin töreni başlayacak. Salt yoğunluğunun çok üzerinde Cumhur İttifakı’nın milletvekili söz konusu. Dolayısıyla bu aslında Türkiye’deki seçmenlerin siyasi partilere verdiği bir mesaj oldu.

‘Evet; ekonomide sıkıntılar var. Evet deprem oldu, pandemi oldu ama bu işi çözerse Cumhur İttifakı çözer. Bu işi çözerse Recep Tayyip Erdoğan çözer’ mesajını seçmenler sandıkta vermiş oldu. İkinci tura da kıl payı kaldı. Partilerimiz, teşkilatlarımız olarak hızlı bir şekilde programlarımıza başladık. Seçime iyi hazırlanıp disiplinli bir şekilde çalışmaya devam eden işçi. 28 Mayıs’ta da Allah’ın izniyle ikinci turda Cumhurbaşkanımızı seçtiğirip kaldığımız yerden devam devam ediyor. Bu başarıyı elde etmek istediğimizde emeği geçen teşkilatlarımıza, partililerimize, oy veren veya vermeyen bütün vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Dinime küfreden Müslüman olsa”

Meclis toplantılarında, muhalif üyelerle kimi zaman yaşanan olaylara da değindiği konuşmasında Başkan Gültak, belediyeyi ağır bir borç ve faiz yükü ile devralmalarına rağmen ilçeyi çevreleyen hizmet, proje ve yatırımlar ürettiklerini ancak muhalif üyelerin onu da her türlü engellemeye kalktığını ifade etti. “Ben, geçmiş yönetim döneminde ailelerin peşkeş bölgelerindeki arazilerimizi de yeniden belediyeye kazandırıyorum” diyen Başkan Gültak, dağıtımını sürdürdü; “Dinime küfreden Müslüman olsa. Siz satın alın, peşkeş çekin. Biz ise düzeltelim. Önemli değil, önümüzü tıkayamayacaklar Allah’ın izniyle. Her halükarda asfaltı dökmeye götürürz yakında. Elimizden geldiği yere kadar asfalt dökmeye, kaldırım yapmaya, hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Onlar bizi engellesin. Vatandaş bunu görüyor; sahada bulunduğumuz, geçtiğimizlerimiz için de idrak ediyor. Tabi bir koruyucu var. Akdeniz’de ciddi bir amacı var. Büyükşehirde de Akdeniz’de de bizim üzerimize gelmelerinin nedeni de bu. Mersin’de bu güne kadar insanlar içinde olan, hizmet üreten, kibirlenmeyen, çocukla çocuk, yaşlı ile yaşlı, kadınlarla sohbet eğitimi bilen, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunan tabi belediye başkanlarımız olmuş ama bileşenleri az. Halkın kalbine girdiğimizden dolayı kıskanıyor ve sonuçlarını yaşıyorlar. Bu görüşmenin gidişatı da bu kavgaları çıkartıyorlar. Fekat biz önümüze bakıyoruz. Çünkü Akdeniz’de yapılacak çok iş var. Verdiğimiz birkaç sözümüz kaldı onları da 10 ay içinde yerine getirmez. Rab aday olmayı nasip etsin, halkımız da bizi tercih edecekse gelecek 5 yılda da kaldığımız yerden hızlı bir şekilde büyüyerek, yeni projeler üreterek Akdeniz’de devam eden kampanya.”

“Çay Mahallesi’nin çehresi değişti, gardiyanlar evi çok değer kazandı”

Çay ve Barış mahallelerindeki kalıcı temizleme işlemlerine de değinen Gültak, “Çay Mahallesi’ni bitirdik ve şu yakın dairenin anahtarlarını hak sahiplerine dağıttık. satılığa katlanabilecek da var.Düşünün;Çay Mahallesi’nde bir eve 2 milyon isteniyorsa ki satarlar, ev değerli olduğu için.Yarın bir gün Barış Mahallesi’nde tahmin edeceğim 3 buçuk 4 milyon olacak görevli. bin lira idi.Kendi evine ne gidiyorsa onu düşürdük, üstüne para verdi, para aldı veya kafa kafaya geldi.Şimdi tabi, bir yandan para kazandılar, evleri tabuttan eve döndü.Donatı alanları, yeşil alanlar, Doğalgazı, interneti, sahibi, asfaltı oldu. Çay Mahallesi sakinlerinde projeden çok memnun kaldı. Şimdi Barış’ta da tahmin ediyorum yılsonuna doğru yüklenici firma evleri teslim edecek.

“20 yıllık ömür yalanları, 4 yıllık yıllar kolay değil”

Soru üzerine, Çay Mahallesi’nde tamamlanan halihazırda önleme projesine ilişkin kamuoyunda çok fazla bilgi kirliliği ve yalan haberin üzerine çalışıldığını hatırlatan Başkan Gültak, “Özellikle HDP’nin üst düzeyinin yaptığı şuydu; ‘Evinizi, dükkânınızı elinizden alacaklar. Sizi asimile edecekler.’ Hep yalan, yalan. Ama bugün geldiğimiz nokta artık Çay Mahallesi’nde oturanlar var, kimsesi zorla ele alınmadı, sürükleyici kimsenmedi. Dolayısıyla bazılarının yalan olduğu ortaya çıktı. İster HDP, ister AK Parti, ister MHP, ister CHP’ye oy vermiş olsun, vatandaşını şunu gördü; bir kere bu sistem partisi önemli değil. Orada oturan bir kişinin mağdur olmayacağını anladı vatandaş. Dolayısıyla vatandaştan memnun, idareci, yöneticiden yaptıklarından memnun. Tabi 20 yıllık bir yalan süreci vardı. 20 yıl garantili yalanları 4 yılda bitiremezsiniz. Doğru ve başarılı işler yapıyoruz. Elbette biraz zaman istiyor ama artık vatandaş Mustafa Gültak’a destek ve gözlemler yerleştiriyor. Bunu da sözle değil, yaptıklarımızla, icraatlarımızla sağladık. Akdeniz’e artık huzur, barış ve kardeşlik geldi. Asla hiçbir şey ayırmadan tüm vatandaşlarımızı kucaklamaya devam etmeye devam ediyoruz. Halkımızın bize olan inancı ve güveniyle Akdeniz’i değiştirmeye devam etmek” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK