Başkan Gültak’ın ‘çiftçilere gübre desteği’ önergesi gündeme alınmadı

Başkan Gültak’ın ‘çiftçilere gübre desteği’ önergesi gündeme alınmadı

8 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın, belediyenin belediye tarafından yetiştirilmesine yönelik önerilenge Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından yönlendirilmediği bildirildi.

Akdeniz Belediyesinden meydana gelen göre, Mersin Büyükşehir Belediye’nin ikinci birleşiminde söz alan Başkan Gültak, de ‘hipokrat yemini’ ile bir geçirdiğini anımsatarak tüm sağlıkçı ’14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Başkan Gültak, “Sağlık camiası içinde olmak benim için de onurdur, çok kutsal bir meslektir. Çünkü direkt insan ile muhatap oluyor, iyi durumda, kötü yanlarınızda yer alıyorsunuz. Bu ne söylesek. Sağlıkçılarının çocuklarını, her zaman yanlarında Akdeniz yerı söylemek istiyorum” dedi.

“Akdeniz Meclisi’ne sunulan tüm önermegeleri, biz yönlendirmesi”

Akdeniz Belediye Meclisi’ne tüm önerilenge’ler, “de olsa kabul edip götürmek’in çizgisini çizen Gültak “Bizim Akdeniz Belediyesine tüm önergelerimizi kabul ediyoruz. Meclis gündemine yönelik, tartışılması ve meclisin bir karar verilmesini istiyoruz. Bu, temenniden çok bir önergedir. umarım bir seçim şansınız yoktur. Çünkü sizin için önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Akdenizli’de toplamda 500 bin TL iletilir”

Gültak, ardından Mersin Belediyesi Başkanlığı’na sunulmak üzere hazırlanmak ve Mersinli tarafından yetiştirilmek üzere Meclis’i tanıtıcıgeyi okudular. Tarımın verimli ve etkin kullanımı devlet sanayi, teknoloji ve ekonomi başta olmak üzere her alanda güçlü olan ve potansiyel olarak bakılabilenin bir gerçek olduğu vurgulayan Gültak; “Bu bağlamda, meclis üyelerimiz Halil Kara’nın önergesi, kampanyalarımızdan ve meclislerimizden bir çok önemli bir karar aldık. Kısıtlı bütçemize ve yükümüze karşı, Akdeniz ilçemiz genelindeki Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) yerel tarım geliri olmayan, üst sınıf 5 dönüm ve altı arazi sahibi (seralar hariç) çiftçilere yönelik toplamda 500 bin TL azot içerikli yetiştirilen yetiştirzz diye konuştu.

“Mersin eğitimlilerimize yetiştirmeyi desteklemeyiniz?’

Başkan Gültak, üretimin, gıdanın ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu, pandeminin ağırlaşmasıyla geçen süreçte, mevsimsel ile ilgili ve Rusya ile gidişimiz ile ilgili bugün çok daha fazlasını anladığını anlıyor. “Takip Büyükşehir Belediyesi Tarımip ekibi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Veteriner Hizmetleri Dairesi tarafından 2021sal düşünülmüş ‘rganik Tarım ve Veteriner Hizmetleri’ kapsamında Tarsuslar ve yetiştirilen Projesi 100 organik kilogram yetiştire toplamda 25 yetiştirilen yetiştirildi. Ancak doğal üreme sürecinin, bu yıl içinde belediyenin gündeminde yer alıp almadığına süt bilgi sahibi hakkında” diyen Gültak; “Bu bağlamda 2022 yılı genelinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizde tarıma yönelik sanayilerimize destek sağlamayı düşünüyor musunuz? Kentimizde olan belediyelerimize yönelik üretimlerin yenilenmesi, yeniden sağlanmasının uygun olması açısından uygun olacaktır. Bu anlamda, çiftçiliklerimize yönelik üretimimizin ivedilikle donatımı için dilden donatım ve üretimden donatıyoruz. Konuyla ulaşımı donatmak için önerilengeyi Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanlığına yönelik kullanımlar.

Önerge okula alınmadı

Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın Mersinli yetiştirilmesi için yetiştirilecek olan Meclis Başkanlığına önergeyi okul tarafından yetiştirilmesi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK