Başkan Seçer: “Bu kente her yaptığımız iş evladiyelik”

Başkan Seçer: “Bu kente her yaptığımız iş evladiyelik”

3 views
0
PAYLAŞ

Şehirde önemli hizmetleri ve hayalleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bizim bu kente yaptığı iş gerçekten çok ciddi, yani hani evladiyelik deriz ya, yaptığımız asfalttan, bina, merdivene, üst geçite kadar. Şimdi yeni sistem kavşa geçtik, kanalize kavşaklar.3. Çevre Yolu’nun tamamı da böyle gidiyor” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in varlığını sürdürmek ve kente daha kaliteli bir hizmet sunmak adına tutum anlayışıyla kullanmaya ‘Sivil Toplum Buluşmalarına’ devam etti. Kongre ve Sergi Sarayında emek organları olan sendikaların yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen Başkan Seçer, sendikaların eğitim, sağlık, çevre, ulaşım, ekonomi gibi kent yetkisi talep ve beklentilerini dinleyip, sorulara yanıt verdi. Toplantının getirdiği konuşmada kent dinamikleriyle iş birliği ve diyalog içinde önemine değinen Başkan Seçer, bu tür toplantıların merkezlerinde bulundurduğu büyük katkısını vurguladı.

“Görev görüşmeleri boyunca bu toplantıları sürdüreceğim”

Gerçekleştirilen sivil toplum buluşmalarının dördüncü ikinci buluşma sendika bulduklarıyla bir araya geldiklerini söylediler Başkan Seçer “Dördüncü serinin ilk toplantısını meslek odalarıyla yaptık. Esnaflar, kadınlar, sosyal sorumluluk vakıfları, yöre dernekleri ile devam eden. hale getirdik. İçinde de bu toplantılardan çok net, çok kaydedilen değer fayda faydalarını yönetim yönetimi” kullanımları kullanıldı.

“İdeolojik görüşme sırasında dursun, Mersin konuşacağız”

Bu topluluktan oluşan da her kesimi belirleyen bir topluluk olduğunu ve buluşmalara birçok davette bulunduklarını söyleyen Seçer, “İdeolojik görüşmeden geçen dursun, konuşacağımız Mersin. da aslında genel olarak bunu hazırlamamız gerektiğini düşünüyoruz.Daha kesin olarak hazırlamaktan öte bunu çıkarmak gerek.Yani ne oldu bize de bu kadar çok ayrıştık, ideolojik olarak kamplaştık?Siyasetçilerin siyasal anlatımlarından etkilendik. Sağ sendika, ben sol sendika, öbürü Hıristiyanlık sendikası bunların ayırımı da gerçekten 21. yüzyıldaki dünyayı dağıtıyor, birikimli insanlara yakışmayacak düşünce şekli.Entelektüel, iyi yetişmiş, eğitimli insan ‘Ben insanıyım’ der. Delmeyi isterken ama bunu isterken karşı hatlarda da bunu k endisi uygular. Benim düşüncem ve hayattaki anlayışım bu. Onun için önce kendi şehrimizde bir siyasetçi olarak bunu sağlamanın gayretini, mücadelesini sürdürmesini de yükünüi istiyorum. Kavgadan, siyasi kutuplaşmalardan ve geçmişten Türkiye’de en rahatsız edici olan siyasetçilerin başında geldiğimi de size aktarmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“Muazzam bir yerleşke yaptık”

Konuşmasına geçen hafta CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yükseliş ile açılışı yapılan Toplu Taşıma Yerleşkesi hakkında gideceka bilgi vererek devam eden Seçer, “Toplu taşıma filomuzu yeniledik. En son 41 otobüsü teslim aldık. Muazzam bir yerleşke yaptık. Toplu Taşıma Yerleşkesi’nin bize maliyeti güncel maliyetlerila 1 milyar 148 milyon TL.Vallahi ticaret yapan bir adam olsam ihya olmuştum. ‘dan.Bunlar doğalgazlı.Bir kere çok iyi bir toplu taşıma filomuz var.Biz geldiğimizde yaş ortalaması 17.9’du, 2.9’a düşürdü.Böyle bir toplu taşıma ağımız var.Yeterli otobüsümüz var.Hiçbir sorunumuz yok.Hatta demode olmuşların bir kısmı Belediyelere, kurumlara bağış yapıyoruz” diye konuştu.

“Kent müfettişi Alo 185 ve Teksindir”

Seçer, Teksin ekibi çok büyük olduğu, oradaki tüm belirten talep, istek ve şikayetlerin kendisine rapor olarak sunulduğunu, “Alo 185 Teksin’deki çalışan mesai arkadaşımız aynı zamanda başkan yardımcısı. Alo 185 ve Teksin’dir” dedi.

“Bu kentte memnuniyet 11 bin kişi ile gönderiyor”

Başkan Seçer, 11 bin personel ile kent için beklediklerini ifade ederek, “Toplam 11 bin kişiyle biz bu memnuniyeti elde ediyoruz. Bu insanların emeğinin ürünü. Bunlar çok önemli Sendika gelecek, oturacak bizle çatır çatır anlaşma yapacak, alacak. adına ben düşünüyorum eleman kima ‘İşini Düzgün yap.’ Halkçılık böyle olur.Öyle lafta olmaz.Sen hizmetini yapacaksın o zaman helal ekmek kazanıyorsun, herkes sana saygı duyar.

“Bu kentte her ürettiğimiz iş evladiyelik”

Üst geçitler konusuna da değinen Başkan Seçer, 2. Çevre Yolu’nun transit yol gösterdiğini söyledi: “5 yılda bir master planlar yapılıyor. Biz şu anda yaptırıyoruz, yapılıyor, bitmek üzere. Bizden önceki yapılan master planında 2. Çevre Yolu transit yol Şimdi Hal Katlı Kavşağı’na çıkıyorz.Vatan Caddesi’ne kadar transit.Orası 15 kilometre yakınında.Şu anda 6 kilometreye gidebiliyoruz zaten. Ortaya koyuyoruz.Öyle böyle değil.Şimdi onların maliyeti 20 milyon TL.Düz patlama değiller.Dünyada ondan daha moderni, daha güvenlisi yok.Ben size verdik.Bizim bu kente her yaptığımız iş gerçekten çok ciddi, yani hani evladiyelik deriz ya, asfalt yapmaktan, bina, merdivene, üst geçide kadar.Şimdi yeni sistem kavşağa geçtik, kanalize kavşaklar.3. Çevre Yolu’nun tamamı da böyle gider.”

“Kültür Parkın tamamını plaja götürmek”

Kültür Parkın tamamını plaja gideceklerini kaydeden Başkan Seçer, “Çok güzel bir çalışma yaptırdık ODTÜ’ye. Sahil benim değil, Çevre Bakanlığı’nın iznini bekliyorum. İki seneyi aştı. Ben gelmediklerini yapmadım. Bakın Hilton ile İdman Yurdu Meydanı arası rezalettir. Oralar Belediyelerin.Kanun açık.İnatlaşma oldu, geriden gelen davalar var Belediye ile bakanlık arasında.Benim döneminde değil, şu anki Bakan döneminde değil, tahsis veremiyorlar.Oraya giden bir şey yapamıyorum.Geçen Meclis’te çıktım taşıdım.2. okuma salonunu oraya gideceğim. Çocuklar çok rağbet etti sahil olduğu için” dedi. Trafik sorunu olduğunu ancak bu konuda çok da mesafe aldıklarını sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “4. Çevre Yolu’nu açtık. Yeni bulvarlar açıyoruz şimdi. Yedi Kardeşler, Vatan Caddesi, 3., 4. Çevre Yolu’nun 18 uygulaması devam ediyor. Vatan Cadde’ne bağlayacağız.Yeni bulvardır.Hal Katlı Kavşağı, Saya Katlı Kavşağı başlıyor.Bu hükümranların seri akma açısından önemli.3.Çevre Yolu yenilendi.Hem genişledi hem neşeli güzel oldu” diyerek, teknik olarak uygun olan cadde bisikletlere yolu çalıştırmayı söyledi.

“Ulaşımda yüzde 76 sübvanse yapıyorum”

Ulaşım masrafları ile ilişkisini da yapan Başkan Seçer, “Şu anda otobüs ücretlerini siz pahalı buluyorsunuz ama zararımı alacaksınız. Makul olan kabul; bu standarttır; toplu taşımada belediyeler ona 100 TL masrafının 50 TL’sini toplar. toplu yorum.yüzde 76 sübvanse yapıyorum.ben bunu yapıyorum.bakın öğrenci 1 tl. aldığı olarak velilerin cebine gidiyor.farkında değil.gelsin abonman kartı alsın mersin’in her yerinde mesafe farkı olmaksızın1 tl yaptım. O zaman toplu taşımayı fesh etmek lazım.Ya da devlet ‘ben bunu üstleniyorum’ diyecek” dedi.

“Kesinlikle çok güzel bir ekmek fabrikası yapacağız”

Halk Ekmek konusunda yöneltilen bir soruyu cevaplandıran Başkan Seçer konu hakkında şunları söyledi: “Hareket alanım yok. Şu anda tam kapasite çalışıyor. 45 bin somun, 2 bin 600 çeşit ekmek, rulo ekmek 29 bin, toplam 76 bin 600 ekmek çıkarıyor. Şimdi 24 saat Esasına giriyorlar.Biraz daha üzerine koyacak.43 büfemiz var, bunların genellikle görece geliri düşük insanların alacağı yerlerde.Bizde 2.5 TL şu anda, Türkiye’nin en ucuz ekmeği.Çok yakın zamana kadar 1.5 TL’ydi.Dikkat burada 5 TL oldu ekmek. Arazi sorunumuz var, belediyemizin arazisi yok.Yeni projeyi hazırlattım, Allah nasip eder, yani aday olurum, kazanırım, Belediye Başkanlığım bir dönem daha devam eder, bir sıkıntı olmazsa, kesinlikle çok güzel bir ekmek fabrikası yapacak.Ekmek fabrikasına zarar da vermeyecek.Öyle bir Tasarladık ki ekmek üretecek, Orda zarar edecek ama türev ürünler üretecek, ondan kar edecek.Yani çocukları, gariban adama ucuza ekmek vereceksin. r ve oralarda da para kazan.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK