Başkan Seçer: “Bu ülke bizim, Mersin’imiz bizim”

Başkan Seçer: “Bu ülke bizim, Mersin’imiz bizim”

5 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Türk Kadınlar Konseyi Derneği tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen ‘Geleceğe Ses Ver Senfonik Pop Konseri’ne katıldı. Başkan Seçer konserin son parçası olan ‘Memleketim’ şarkısında orkestrayı yönetti.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser, Seçer çiftinin yanı sıra Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Fuat Gedik ve eşi Oya Gedik, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türk Kadınlar Konseyi Mersin Şube Başkanı Belgin Gürağaç ve çok görevli görevli memuru. Konser, konsey üyeleri tarafından oluşturulan koronun ‘1945’ ve ‘Bir Çocuk Sevdim’ şarkısını seslendirmesi ile başladı. Konserde Anıl Aydın’ın orkestra şefliğinde, solistler ve koro tarafından seslendirilen birbirinden güzel şarkılar geceye renk kattı. Söylenen bütün şarkılara hep bir ağızdan kediler eden dinleyiciler, gecede hem gönüllerince eğlendi hem de duygulu anlar yaşandı. Konserde şiir ve dans gösterileri de yer aldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in Cem Karaca’dan ‘Islak Islak’ parçası seslendirdiği gecede, özel bir kolejin çocuk korosu da şarkılarını ellerinde mumlarla söyledi.

Konserin son parçası olan ‘Memleketim’ şarkısında orkestrayı yöneten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, gösterici tarafından ayakta alkışlandı.

Konserde çok büyük bir emek olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Depremde yaşanan acılar yüreğimizde bir yara. Dünyanın ve yurdun her yerinden insanlar yardım eli götürüyorlar ve bunlara da devam ediyor. , o illerde yaşanan acıların bir bütününü biz Mersin’de yaşadık.Biz de onları bağrımıza bastık” dedi.

Seçer, gecelerini gündüzleri katarak Mersin için beklediklerini dile getirmeye, “Bu ülke bizim, Mersinimiz bizim. Huzur ve kardeşlik içinde sizler bu emaneti yaşatmak bizim görevimiz. Bunun için de gecemizi, gündüzümüze katarak bunu size vereceğiz. Bu bizim büyüklüğümüzün borcudur” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de konserde olmaktan, depremden etkilenenler eğitim için sahne almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu vurgulayarak, “Bu geceye katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Zor bir süreçten geçtik, dayanışmayı en büyük güç olarak kabul ettik. Türkiye tek yürek oldu ve yaraları sarmak için seferber oldu.Yenişehirli hemşehrilerime de ayrıca teşekkür ediyorum.Her zaman ki gibi büyük bir yönetimi gösterdiler. .

Türk Kadınlar Konseyi Mersin Şube Başkanı Belgin Gürağaç ise bu konserde gideceği bir gelecek için birden ‘Ses Vermeye’ davetlerini vurgulayarak, “Biliyoruz ki insan merkezli kalkınmanın ön etkinliği eğitimdir. Eğitim, sadece gerçeklerin öğretilmesi değil, düşünmek için aklın eğitilmesidir. Türk Kadınlar Konseyi olarak eğitimde fırsat kullanımlarını önemsiyor, erişilebilir ve sürdürülebilir eğitime katkı sağlamak için çalışmak” kullanıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK