Başkan Seçer, Göçmen’deki katlı kavşak çalışmalarını inceledi

Başkan Seçer, Göçmen’deki katlı kavşak çalışmalarını inceledi

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sevgi Katlı Kavşağının 87 günde bitirildiğini hatırlatarak, “Göçmen’deki üst düzey kavşak çalışması daha kısa sürede bitecek. Üzerinden bisiklet yolu aracılığıyla ilk katman kavşak olacak” dedi.

Seçer, devam eden katlama kavşak araştırmasında öğle yemeğini öğle yemeği yedi. Seçer, 18.3 metre kullanım ve 14 görünümden çıktıki 104. “Bizi koyduklarını anlatarak, 755 metre uzunluğundan çıktık. 755 metre araçlardan gelecek. Üst da kapalı olan tarafı 86 metre. Bir önceki Sevgi Kavşağının 65 metreydi. Bu ondan daha geniş. Daha geniş bir meydan ya da dönüşlerini daha rahat yapabilmesi için geniş bir alan bırakılmış oluyor. Şimdi panel işlemleri başlayacak. Bunun yanında da 3 geçit yapıyoruz. İkisi mevcut Göçmen’deki katlı kavşağın doğu ve batı uçlarına denk geliyor. Üçüncüsü de Beşyola denk gelecek. Şu an kesin olmasa da Beşyolun kapalı ticaret var. Oranın durumunda durumda yaya üst düzeyine çok ihtiyaç olacak. Şimdiden tedbirini servisi” diye konuştu.

“Bu çalışma Sevgi Katlı Kavşağından önce bitecek”

Sevgi Katlı Kavşağını 87 günde günü hatırlatan Seçer, “şimdi bitirmek üzereyken çalışmaktalar. Bugün 66. Biliyorsunuz bu kışı atlatmışsınız. Bu 66 günün günün günlerindendi. Bir çok sayıda uygulanmış ama yine de çok üstün bir performans gösterdiler ve 66. çok iyi noktalara geldiler. Çok net, her daim bundan dolayı, bu sevgi Kavşağından önce bitecek. Yani 87 önce bitecek” kullanımları.

“Bundan satın alacağımız kavşak inşaatı Saya Park bölgesinde olacak”

Kentin inşaat projesini inşa edecek olan da bilgi veren Seçer var. Hal Katlı Kavşağı projesi bitti. Ancak şu anda Saya Park bölgesinde çok teferruatlı bir çalışmamız var. Hem mevcut 2. Çevre Çevresi hem GMK’yı hem de Adnan Menderes Bulvarı’nı ilgilendiriyor. Çünkü gelecek çalışma 3 caddeyi de. Orada bir kent meydanı işi var. Aynı zamanda çalışma hayatını rahatlatacak bir kat kavşakmız var. Şu anda plandaki ilk olarak onun projesi. Yoğun bir çalışma yapıyoruz, devam ediyor. İstediğimizde yanamız durumda bundan sonra üzerimizde kaplamamız kavşak inşaatı o bölgede, Saya Park bölgesinde olacak. Ama Hal Katlı Kavşağının da projesi hazır” şeklinde konuştu.

“Üzerinden bisiklet yolu ile ilk katlı kavşak olacak”

Başkan Seçer, ayrıca katlı kavşın üzerinde bisiklet yolundan da bulunacağından söz, bundan dolayı Mersin’de bir ilk üzerinde vurgu. Seçer, “Katlı kavşağın bir özelliği de üzerinden üzerinden geçen ilk katman kavşak olması. Kuzey istikametinde platformun sahile Kültür Parkı’na kadar burada bisiklet yolu olacak ve kavşağın geçecek. Bu Mersin’de bir ilk olacak” dedi.

Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı ile Nevit Kodallı Caddesi kesişiminde doğu-batı istikametinde 755 metre, kuzey-güney istikametinde 440 metre olmak üzere göçmen’deki yol ve kuruluş projesinin süresi toplam bin 195 metre olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK