Başkan Seçer, Silifke’de esnafla buluştu

Başkan Seçer, Silifke’de esnafla buluştu

8 views
0
PAYLAŞ

İstiyorum ki sanayi artsın, tarım gelişsin, hizmet sektörü sanatsın. Bunun yanında zaten doğal olarak artacak. Mersin’e bir bereketiniz” dedi.

Seçer, hafta sonu mesaisini Silifke’ye ayırdı. İlçede esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Seçer, Büyükşehir Belediyesinin Silifke’ye verdiği geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki iyileştirme çalışmalarında inceleme.

Yeni belediyeyi de Atakent Mahallesi semt pazar gezerek esnaf ve vatandaşları dinleyen Seçer, artan fiyatların belediyeyi de öğrencileri ile mahalle, “Şu anda yol yapıyoruz, köprü yapıyoruz, köprülü kavşak yapıyoruz. 7 ay önce ihaleye çıktıız, formdaki şu anda bir fiyat arasında ortalama yüzde 184 fark oluştu” diye konuştu.

“Yerel’in görünümüne ulaşmak dirliğini, birliğini sağlamakla yükümlüyüz”

Silifke’de Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla buluşan Seçer, esnafın Başkan. Bu toplantıda, Silifke’nin tek kadın muhtarı olan Yeni Mahalle Muhtarı Sebahat Yılmaz da yer aldı. Seçer, 20 iş yerine sahip Silifke Küçük Sanayi Sitesi’nin 2. yapımı etabında devam eden 750 metre kanalizasyon ve 450 metre içmesuyu bağlantı hattı kısa zamanda tamamlanacağını belirtti. Küçük sanayi sitesi hem ekonomiye katkılarıyla hem de ‘Ahilik kültür’nü sürdürerek iyi sisteme geçilmelidir vurgulayan Seçer, “Biz belediye olarak her zaman yanında. Biz yerel olarak gözden düşmek dirliğini, birliğini sağlamaklayız. Belediye insanı, insanların huzurunu önceleyeceğiz” kullanımları.

“Belediye bir ana kucağı gibidir”

Belediye hizmetini arayacaklarını belirten Başkan Seçer, “Ama önce korumamız gerekir. Huzuru işletmemiz zaman satıcısı işle ilgililı. Belediye bir ana kucağımızdır. Belediye başkanı için bir babanın yapılandırması olması. Biz her zaman emrinize amadeyiz” şeklinde konuştu.

Toplantıda, küçük sanayi sitelerinde ihtiyaç duyulan kalifiye eleman konusu da geldi. Başkan Seçer, Mersin’de açtıkları merkezlerle çok geniş bir alanda yetiştirilmesine destekklerine desteklenmelerine, “Şu anda 3 merkez açtık. Bir tanesi Yenişehir’de, bir tanesi Toroslar’da, bir tanesi de Tırmıl Sanayi içerisinde. Kayıtları da önceki hafta sonu başladı. Kaynak, metal işçiliği, ahşap mobilya ustalığı gibi seçkin alan var. Farklı alanlar da var. Tekstil, konfeksiyon dahi var” dedi. Seçer, ara eleman yetiştirmek için eğitimleri kurslar kursiyerler için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek kurslar.

“İstiyorum ki Mersin’e bir bereket gelsin”

Silifke Organize Sanayi Bölgesi’nde iş yerini ziyareti yapan Seçer, bir işletmede alışverişle birlikte öğle yemeği de yedi. Silifke OSB’ye ilişkin bilgi ve hedef belirleme. Büyükşehir Belediyesi olarak işi kolaylaştıracak ne varsa iş birliğine not yazan Seçer, şöyle devam etti; “Burası, bu bölge çok gel gelecek. Tahmininizin çok fazla. Bana gelen bölgede sorununuzu; ‘Gelin Mersin’e yatırım yapın.’de gelin Silifke Mersin’e yatırım yapın’ diyorum. İşi bürokrasiyle ağırlaştıran, zorlaştıran, engel koyan ya da olaya çok düz doğrula bakan, ‘bana benim değil. Ben kente bir şeyler katmak istiyorum. Gerçekten bunu yapmak istiyorum. İstiyorum ki sanayi artsın, tarım gelişsin, hizmet sektörü artsın, hedef bundan dolayı doğal olarak artacak. Mersin’ e bir bereket olsun.”

Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de inceledik

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesinin Silifke’ye kazandırdığı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki iyileştirmedeki yardımlaşmadan bilgi aldı. Yeni barınağın firma tarafından inşaatta sorunlu ilerlediğini ancak belediye olarak bu sorunu aştığını belirten Seçer, “Kıskanmayı aşın. burası 500 köpek, 250 kedi kapasiteli. Üniteler olarak da işletme binası, içinden tabi ki laboratuvar ve konaklama bölümlerinden var. Padoklar, köpek alanları, kedi alanları. Yaklaşık 13 dönümlük bir yerleşke. Sadece Silifke’de hizmet vermeyen. Civar ilçelerimize de hizmet veriyor. Mut’a, Gülnar’a. Oradan da toplanabilecek araçlara yönelik, hastaysaleri ya da kısırlaştırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Tam olarak hizmete soktuğumuzdan bu yana yardım amaçlı hizmete sahiptir” diye konuştu.

Seçer, Taşucu’nda bir işyerinin açılışını ve taksi durağında çayını içerek sohbet etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK