Belediye personelinden örnek davranış: Yanan evde bulduğu parayı sahibine teslim etti

Belediye personelinden örnek davranış: Yanan evde bulduğu parayı sahibine teslim etti

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de yangın sonrası büyük zararı görerek, halen gelen bir evde temizlik ve tahliye çalışması yapan belediye personeli, tamamen yanan evde zarar görmemiş halde mahfazasını sahibine teslim etti. Paranın, ev sahibi tarafından iş yeri kirasını bitirmek için kredi ile alındığı öğrenildi.

Akdeniz Belediyesinden yapılandığı göre, Kiremithane Mahallesi 4421 Sokak üzerinde bulunan Zorluer apartmanının 3. katta oturan Şaban Serpin adlı sahibinin evinden birkaç gün önce yangın çıktı. Kimsenin yaralanmadığı yangın sonucu evin içinde bulunan eşyalar hale geldi. Yangın sonrasında yanan evde temizlik çalışması yapmak ve zarar gören eşyaları dışarıdaki dışarıyı tahliye etmek için Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevlileri görevlendirildi.

Dükkan kirası için bankadan kredi çekmiş

Yangında büyük zarar gören ve taşıma hale gelen evin temizliğini ve yanan eşyaların tahliyesini yapan Akdeniz Belediyesi personellerinden Sinan Karakoç, bu sırada bir miktar para buldu. Hemen amirlerine haber veren Belediye Karakoç, söndürme çalışmaları sırasında ıslanan ancak alevlerden zarar görmeyen parayı evin sahibi Şaban Serpin’e teslim etti. Serpin, kendisine teslim edilen paranın işlettiği defterin kirasını hedeflemek için bankadan çektiği krediye ait olduğunu ifade ederek, yangında zarar görmemesinden mutluluk duyduğunu söyledi. Serpin, alevlerden kurtulan parasını bularak kendisine teslim eden belediye personeli Sinan Karakoç’a da teşekkür etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK