Borçlarını ödemek için yediemine verdikleri araçları kayboldu

Borçlarını ödemek için yediemine verdikleri araçları kayboldu

19 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 2 kişi borçlarını silmek için yediemine gelen araçlarını bulamayınca polise şikayette bulundu.

İş adamı Ömür Öztürk (51) SGK’ya olan borcu nedeniyle aracını yediemine verdi. İş adamı Cengiz Tatar’da iflas edip icra gelinceye kadar kamyonunu yediemine teslim edip satılıp icrasının kaldırılmasını istedi. Ancak satış zamanı geldiğinde araçları almak isteyen yediemine gitmek için iki aracı da incelemek istedi. İddiaya göre alıcı şahıslar satın almak istedikleri araçları yedieminde bulamadılar. Ayrıca yemek yedieminde muhatapta bulamadı. Bunun üzerine alıcılar, araç sahiplerine sorup bilgi verdi. Ayrıca SGK ve İcra Müdürlüğü de yediemine gelip gelmeyeceği konusunda tespit yaptı.

İş adamı Öztürk, aracın yedieminde olmadığını öğrenince şok olduğunu belirterek, “Ben bir süre önce SGK borcumu kullanmak için kendi rızamla aracımın satılması için yediemine teslim ettim. Buna dair belgede aldım. Ancak dün aracı satın almak isteyen vatandaş yediemine gelen aracı bulamayınca beni aradı. Ben de aracın olmadığı böyle bilgiler. Yediemine geldi muhatap yok bulunduğu yer terk edilmiş. Bu nasıl olur aklım gerekir. Burası yediemin diye aracı teslim ediyoruz araç yok. Ben haklarımı aramak için polise şikayetçi olacağım” dedi.

Bir diğer kurban Tatar ise iflas veriyor icralık olduğunu, icranın kalkması için kamyonunu yediemine çıkardığıne değinerek, “Ancak yedieminde kamyonumuz yokmuş. Bize haber geldi. Biz de Gaziantep’ten buraya geldik. Şimdi yedieminde kamyonu arıyoruz gerçekten kamyon yok. Bu nasıl olur anlamam. Burada kimse yok. Burası terk edilmiş, Ben zaten iflas verdim bittim. Plastik kasa imalatı alıyorum. Kamyonu satıp borçlarımı ödeyip biraz rahatlamak isterim. Şimdi kamyonda yok. Ne yapacağımızı bilmiyorum” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK