Bozdoğan: “Tarsus mutlaka il olacak”

Bozdoğan: “Tarsus mutlaka il olacak”

13 views
0
PAYLAŞ

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus’un il olmak için tüm donelere sahip olduğunu vurgulayarak, “Tarsus olması için olacak.

Bozdoğan, mandıra meraktan kaliteli ürünler. Türkiye gündeminde önemli bir yeren ‘İl’le de Tarsus’ projesine değinen Bozdoğan, “5 defa başkent olan bir kenti konuşuyoruz. Tarihin, tarımın, turizmin, çok kültürlülük, ilklerin başkenti, bu Tarsus il olmalı. Tüm uğraşımız bu yüzdendir. Tarsus’un sakinliğe, rahatlığa, sukunete işlemi var. Sosyal yaşam kalitesi üst düzey bir yer. Ben dürüstlüğün ve dürüstlüğün her zamanındayım. Bu proje çok ciddi. Tarsus’u yedi bir insan buranın il olması için her şeyi yapıyor. Bunun siyasetini düşünmemek lazım. Bir hayatta hayatta kalmak en kötü şeydir. Bundan sonra, yalnız hissetmeye sebep olan yoldaşlık yapmak daha kötüdür. Asıl kötü olan o yalnız hissini sana veren yoldaş oluyor. Bu kadar yoldaşların içinde yalnız kalmak daha kötü. Doğru neyse onunla geçiniyor. Herkesi yanında istiyorum. Artık Tarsus’tan alsın. Lobicilikte, siyasette yalnız bırakılan bir Tarsus var” diye konuştu.

“Tarsus İdmanyurdu daha fazla destek görmeli”

Bir futbol takımı sahiplerine çıkılması gerekiyor. Halk sahipleniyor’na destek olmuyor. Bu kentten kazanan insanlar varmanyurdum. Ama Tarsus İdmanyurdu’na yok. Tarsus’ta büyük firmalar var ve bu geçiştiriliyor. Tarsus’un hakları kazanılacak. İnsanlarımızın aydınlanması gerekiyor” kullanımları.

“Şartlar aday adayım”

Tarsus il olsun ya da olmasın, yüz belediye başkanlığına adayı olduğunu açıklayan Bozdoğan, “Mecliste çok net olarak söyledim. O kadar çok kukla belediye başkanı adayı, nasıl olması gerektiği konusunda adayım. Ben üyemı seçmen olarak, benim vatandaşım yurttaştır. Ben gelecek seçimi değil, gelecek nesli düşünüyor. Yapamadıklarım yapamadıklarımdan da sorgulamayı sorguluyorum. Burada enteresan bir şey var, benim Vahap Bey ile bir sorunum yok, bürokratlarıyla bir sorunum var” şeklinde konuştu.

Kırsal ve merkez mahallelerde tesislerde gözden geçirilmek üzere sergilenen Bozdoğan, “Özel köylerde yapılan revizyonlarda yüzde 65 dolaylarında. Biz her mahallemize hizmet götürmek için çabalıyoruz. Halk pazarlarımızı mahallede hayata geçireceğiz. Üreticilerimizin ürünlerinde halk marketlerinde satışta. Hem halk hem de ekleniyor. Aynı zamanda asfaltlanmayan yol dedik, Cumhuriyet en fazla rotayı belirledik. Tarım ile ilerlemeye devam ediyoruz, kasamız her ay halka açık durumda. Her zaman ben halkımın avukatıyım, savunacağım. Ancak bir belediye bir kente vizyon ve misyon yüklemeli. Bir kentsel kimliği ve kültürü olmalı. Bu kadar Mersin’ var mı, neredeler acaba?’ diye konuştu.

“2023 yılında 400 milyonluk yatırım yatırımı”

Göreve geldiğinden bu 140’dan fazla işgaliyeyi tüm çabası 40lara kadar indirdiğinizi söylüyorsunuz. Ben 95 bin oy alan birim. Bu şüpheli kasamız hakkında konuşuldu. 2023 bütçesinde tam olarak 400 milyon yatırım planlıyoruz. Ayrıca evsel katı atık ücretlerinden vazgeçtik, halkımızın olan halkımıza aittir. Biz 65 vazgeçtik. Tüm bu yatırımları halkımıza faydayı esas alarak hayata geçireceğiz” dedi.

“Tarsus elbisesi olacak”

Tarsus Plajı hakkında da canlı Bozdoğan, şöyle devam etti; “Tarsus il olmak için tüm donelere sahip. Ata tohum bu fazla olan bir belediye var mı Tarsus öyle bir lobi ki, nerede Tarsus şimdilik? Belki de burada olacak. Bu kadar tarım yapılacak olan bir yerde olmayacak. Ben tüm bu plaja gireceği zaman mı doğal sit alanı oluyor? Ben tüm bu genel halkla paylaşıyorum. Her şekilde insanlar tarafından engel olunuyor. Tarsus Plajına erişim için asma köprümüz bitmek için. yasak ama yasak değil. olmayacak.”

Gösteri ve Tarsus Kültür Merkezi hakkında bilgi veren Bozdoğan, “Atatürk Gösteri Merkezinde bir konser salonu. Biz orası yıkılmasın diye içinden gelecek ve şimdi halkımızın hizmetine açacağız. 1 yıl içerisinde Tarsus Kültür Merkezi de faaliyete geçecek” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK