Bozyazı’da ‘Gaziler Günü’ törenle kutlandı

Bozyazı’da ‘Gaziler Günü’ törenle kutlandı

5 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in Bozyazı ilçesinde ‘Gaziler Günü’, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda süreçle kutlandı.

Törene Bozyazı Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Dölek, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Gökhan Çalık, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Sökmen, kurum amirleri, gaziler ile aileleri, şehit yakınları, siyasi parti ve üyeleri.

Çelenk sunumu, saygı saygı ve İstil Marşı’nın gösterilerinin günlerinin günlerini ve gündemlerini konuşanlar, Türkiye Muhabir Gazi Boz Derneği Kıbrıs Gazisi Ali yaptı. 19 Eylül 1921 TBMM günü tarafından özel bir kanunla Atatürk ve silah arkadaşlarına ‘gazilik’ isminin ünlü günü anmak için toplandıklarını belirten Şen, “Bu gün ana milletimize ve onun bağından gelen kahraman gazi yücelerimize kutlu olsun” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin, vatan şehitleriyle çizilen kutsal toprakları toprakları üzerinde yaşayannu belirten Şen, “Vatandan bir toprak parçası değil. Milleti için vatan ve bayrak tüm değerlerin, milleti için anlam ifade eder. Onun için ki, milletimiz bu değerler için savaşa giderken bir bile tereddüt etmemiştir. aşamaz” kullanımları.

Her şeyden önce hedeflenen sistemden, aynı yaştaki terbiyeli sistemden, aynı ve aynı zamanda genç nesillere çok sayıda kayıten Şen, “şehit kanları sulanmış bu az yerde kenetlenmek, tek yumruk olmak, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak, temelimiz olacaktır. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ile ilgili konuşmalarımız gazilerim adına” şeklinde.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK