Büyükşehir Belediyesi, sahile modern okuma salonu yapıyor

Büyükşehir Belediyesi, sahile modern okuma salonu yapıyor

8 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kültür Park’ta Galatasaray Meydanı Mersinlilerin hizmetinde modern bir okuma salonunun geliştirmek için araştırma çalışmaları sürüyor. ‘Adres Okuma Salonu’ adıyla içeriye giren yapı, 800 metrelik bir kapalı alana sahip olacak. 150 kişilik kapalı alanın dışında okuma salonunun bir de iskele açık alanında bulunuyor. 7/24 açık olan bir okuma Dijital Kütüphane de hizmet verecek.

Büyükşehir Belediyesi İşleri bünyesinde teknik teknikeri olarak görev yapan Fuat Fen Kaval, “10 2021 tarihi itibarı iş başı olup, 7 Haziran 2022 tarihi itibariyle bitirilmesi planlanmaktadır, ancak kullanıma ve hava civarında olacak şekilde daha erken planlanmaktadır. bitirmeyi planlıyoruz. Gençlerimizi. Gençlerimiz burada hem kitap okumanın hem de sahilin tadına varacaklar” dedi.

“Denize bitişi bir iskelemiz mevcut”

Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesinde mimar görevi yapan Zeynep Damar da hakkında bilgi hakkında bilgi verdi:

“Yaklaşık 800 metrekare kapalı alana sahip, tek katlı ve çağımızın tüm altyapılarını modern bir yapıyla donatıyor. Yapıya doğarken bizi bir banko ödeyecek. 32 kişilik dijital kütüphanesi var. Bireysel, toplu ve bistro çalışma alanları var. Bunun yanı sıra yan eşyası var. İçeride ayrıca çay-kahve noktasında bulunuyor. İnsanlar burada hem sosyalleşebilecekler hem de çalışabilecekler. ‘Manzar’la bir bina yapma isteğimiz ile birlikte yapımızın bir cam kutuyu yaşayabilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu geçirlik ve şeffaflık içinde, kutular hakkında, içinde onlar içinde dolugenleri barındırıyorlar. Yapının yaklaşık 150 kişi kapasiteye sahipken, güzel havalarda düşünülmüş bahçe ve denizle kucaklanmış bu sayı daha fazla artacak. ”

Adres Okuma Salonu, “engelsiz bir yapı olacak”

Adres Okumasız bir yapı da dikkat çeken Damar, “Mergiy Büyükşehir Belediyesi olarak özel dikkatlileri özene gösteriyoruz. Yapıyı da bunlara yönelik noktalara odaklanırken ve şekillendirirken. Girişte engelli rampası, kapların büyüklükleri ve özel bölgelerdeki küçük çocuklar için geniş kapsamlıdır. Özel olarak bir şekilde kullanabilecekler. Mersinliler için burada kitap okumak çok keyifli olacak” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK