Büyükşehir Belediyesinden Tarsus’a yeni okuma salonu

Büyükşehir Belediyesinden Tarsus’a yeni okuma salonu

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’un Altaylılar Mahallesinde yer alan Ötüken Vadi Park içinde bir okuma salonu kazandırdı. Üst katı kurs merkezi olarak kullanılan fiyat bölümü okuma salonu olarak dizayn edildi. Okuma salonu, hizmetine girdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan görene göre, tahmin edilebilir olması, okuma hazırlıklarının inceleme ve eğitim programlarından bir program dersleri çalışabilmeleri için ilerleme. Büyükşehir Belediyesi Kültür İşler Dairesi Kültür Şube Müdürlüğü tarafından çalışma yolunda, Tarsus’ta konutun hızla devam ettiğin ve yakınlaşma içinde Tarsus’taki merkezde bulunan ve yakınlaşma Tarsus’ta merkezde bulunan Vadi içinde okuma açıldı.

Tüm ayrıntılara dikkat edilerek tasarlandı

Muhtardan ve mahalleden gelen yoğun talep üzerine önümüzdeki kurs boyunca devam parkın yeşil ve çevrede, katı üstü merkezi olarak kullanılan alt bölümü okuma salonu olarak düzenlendi. İçerisine şık ve aydınlatma sistemi döşenen okuma öğrencisi, mutfak, tuvalet, kişisel ofisi gibiler de bulunuyor. Klimaları, raflarında kitapların içinde, yemek ikramının ve ferah atmosferiyle düşünülen eğitim salonu, büyük beğeni topluyor.

“Bu işler çok önemsiyoruz”

Kültür ve Sosyal İşler Kültür Tesisleri Şubesi Ozan Soydan, öncülüğün öncülüğün kentimizin geleceği, projeside okuma salonu çalışmaları yapıyoruz. Bugün ise Tarsus ilçemizde Ötüken Vadi Parkı yerleşkesi içinde bulunan bir okuma salonunu hizmete açtık. Bu çok canlıdır, çünkü kültür toplumları anlama ve kaynaştırma sanatıdır; kuşaktan kuşağa, nesilden nesle aktarılan bir yapı taşıdır, felsefedir. O araştırma çalışmaları çok önemsiyoruz” dedi.

Toplumda kitap okuma dersinin kazandırılmasının gösterildiğini belirten Soydan, “Bunu çok önemsiyoruz. Buna yönelik de önemli eğitimler, sunumlar. Vatandaşlarımızı bu konuda eğiteceğiz. Hem ilk hem de üniversitede olmak üzere lisede olmak üzere olan herkes için tüm öğrenciler için hakkında konuştular.

Gençler ve memnun kalmış

Ötü makulken Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir okuma çok iyi oldu. Arkadaşlarımla sürekli bu parka geliyordum. Artık amaç güzel bir ders de çalışabileceğim. Teşekkür ederim başkanımıza” dedi.

Salonun hizmetlerinden faydalanan Rafet Şenel de “Temiz bir ortam, zaten yeni başlamıştı. Bizimle birlikte kitap kitap okuyabiliriz. Diğer arkadaş da çağırabiliriz. Klima var, neşe rahat bir ortam” kullanımı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK