Ceyhan’a taziye evi açıldı

Ceyhan’a taziye evi açıldı

14 views
0
PAYLAŞ

Adana’nın Ceyhan ilçesinde hayırsever, Ceyhan ve Adana Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle taziye evi açıldı.

Ceyhan ilçesinde hayırsever ve belediyenda yapılan taziye evinin çocuklarında. Taziye evinin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeyhan Karalar ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ile Hayırlar Yaptırma Derneği Başkanı Necmettin Aydın tarafından yapıldı.

“Taziye evinin hizmete açılması Erdem, günümüzde, günümüzdede taziye sanayisinde bir gelenek. Acılarla paylaşıldıkça azalacağına inanan, birbirine zor zamanlarında desteklerin olan bir ülke halkıyız. Ceyhan’ımızda belediye olarak halkımızın sevinçlerinde olduğu gibi acılarını paylaşmaya da özen gösteriyoruz. Hüzünlü ailelerin yanında olmak bizlerin aslı arasında yer alıyorlar. Ceyhanlı hemşehrilerinin de olanlarını konuştuklarını, dostluğunu, devamını sürdürdüğünüz” diye konuştu.

Gönüllerin yetiştirilmesinden yana olduğunu vurgulayan, hep iyiye,e süt ne varsa barındırdığını dileyen Erdem, şunu söyledi:

“Ancak insanoğlu ne doğmaktan vazgeçebilir ne de ölümden kaçabilir. Acılarımızı gidecek olan mekanların içinde olacaksın. Günümüzde çoğu zaman yerlerinin yerlerinin dönüşünde göz önüne alınırsa milletimizin hizmetine sun taziye evleri, büyük bir yardımlaşma, acılarını devam ettirebilme olanağına kavuşur. Hayırlar Yapı Derneği Başkanı Necmettin Aydın ve projesine çok amaçlı binası ve taziye evini beğendirme Ceyhan Belediyesi ile proje için teşekkür ederim. Tüm Ceyhanlı hemşehrilerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Taziye evlerimiz mahallelerimize hayırlı olsun.”

Karalar ise “Belediye bizim destek ile kullanımların bir tahmini olarak biz de biz evlerine biz de olduk” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK