CHP duyurdu! Altılı masa adayını ne zaman açıklayacak?

CHP duyurdu! Altılı masa adayını ne zaman açıklayacak?

10 views
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimi için Demokrat Parti’nin 73 yıl önceki seçim zaferi 14 Mayıs’ın sonundaki törenin ardından CHP Grup Başkanı Engin Özkoç, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı hakkında konuştu. Özkoç, “Biz bir takvim açıkladık. Ayın 30’unda tekrar bir araya gelecekler. Bir sunum gerçekleştirilecek. Ocak gittikten sonra da adayı açıklayacaklar” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan bugün partinin grup toplantısında seçimle ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Erdoğan, Adnan Menderes’in 14 Mayıs 1950’de “Yeter söz milletin” diyerek sandıktan zaferle geldiğini hatırlatarak “Biz de ‘yeter söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye geçen çıkan bu darbe şakşakçılarına ‘Yeter’ diyecektir” diye konuştu.

Erdoğan’ın seçim tarihi açıklamasının ardından CHP Grup Başkanı Engin Özkoç, TBMM’de genel basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Özkoç, Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimlerinin zamanındaki konuşmalarına ilişkin açıklamalarının olduğunu hatırlattı.

Özkoç, “AK Parti’nin sözcüsü Ömer Çelik, ‘Erken seçim değil; tarih güncellemesi’ diyor. Bir partinin sözcüsü böyle açıklama yapar, konuya böyle yaklaşmasa o partiden gerçekten ne beklenebilir? Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin söyledikleri; eski zamanlardaki gibi olmayacak, seçim tarihinde yapılacak. Haziran’da. Peki, o anda mı yapılıyor? Hayır. Peki, bunun adı erken seçim değil mi? ‘Hayır o anda yapmıyor, bunun adı erken seçim yapılmıyor’ diyorlar. Seçim tarihini güncellemişler. Erkene almışlar ama adı erken seçim değil. O yüzden işler iyi gitmez. O yüzden Türkiye’nin itibarı, saygın bir yerde değil” dedi.

“OCAK AYDAN SONRA ADAYI AÇIKLAYACAKLAR”
Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Millet İttifakı’nın adayının ne zaman açıklayacağına ilişkin açıklama yapan Özkoç, “Biz bir takvim açıkladık. Ayın 30’unda 6’lı masa tekrar bir araya gelecek. Bir sunum gerçekleştirilecek. Ocak gittikten sonra da adayı açıklayacaklar” diye konuştu.

Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaretlemesiyle ilgili de “Biz kararımızı net olarak açıkladık. 6 Nisan’dan önce olacak seçime ‘Evet deriz’ dedik. Şimdi onlar için bir seçim tarihi belirliyor. Nasıl çıkartma yapısa öyle çıkartacaklar” diyerek yanıt verdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK