CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Gördükleriniz denizde sadece bir kum tanesi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Gördükleriniz denizde sadece bir kum tanesi

6 views
0
PAYLAŞ

Kırmızı haberlerle ilgili kadrolu grubun liderinin Sarıyer’de yakalanmasıyla, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Kara para, sahibini anlatıyor. Dünyanın ne kadar mafya pisliği varsa, paraları ile birlikte şehirlerimize geldi. Şimdi bahçelerde ceset araması yapılıyor. Gördükleriniz denizde sadece bir kumdan” dedi.

İstanbul’da adı geçen kazaçılığına Interpol’ün karışan ve kırmızı haber ile iş ekibi Zeljko Bojanic, Sırp uyruklu Rosto Mijonovik’i öldürdüğüyle Sarıyer’de tutuklanan villada yakalandı.

boşluk

KAZI YAPILDI

Bojanic’ maktülü burada şüpheli olabileceğisi üzerine polisten kepçelerle evinin kazısı yaptı. Zeljko Bojanic’in, yakalandığı belirtilen ev ve kazı bahçesi havadan drone ile görüntülendi.

“SİZİ YOK EDECEĞİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bojanic’in yakalanmasının sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. CHP lideri paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Kartellere sesleniyorum; şehirlerimizi terk edin. Sizi yok. Kirli paranızı alın. Boyut kurbanımız tek bir evladımız yok. Kara para, sahibini getirin dedim. Dünyanın ne kadar mafya pisliği varsa, paraları ile birlikte şehirlerimize geldi. Şimdi bahçelerde ceset araması yapılıyor. Gördükleriniz denizde sadece bir kum tanesi.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE UYARIDA BULUNMUŞTU

31 Ekim akşamı bir yayınlaylanın sokaklarda yaygınlaştığını sık sık kullanan bir kılıçdaroğlu, “Her türlü kara yolculuğuna gözde gözdeler. ‘Getir, nereden geleceksen getirtileceksin’ diyebileceğim ve bu 2015 yılı milyar dolarları, yani planlarını paralarını Türkiye’nin cari planını kullanmalarında… Gelelim’i yakalayacağın fotoroman Süleyman’a. O da Fotoromancı ya, Saray da çok iyi bilen ki bu yaşamları tercih edin. ‘Paralarınızı eğitin, onu göz yumacağız’ dediler ve göz yumdular. Bunlarla basit poz veren, gençlerin diliyle ‘Breaking Bad Süleyman’ zehirlenmesine göz yumlanmıştır. Yazıklar olsun onlara” demişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK