Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu tamamlandı

Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu tamamlandı

11 views
0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı’nin Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu’nu hastanelere hemşirelere sertifikaları düzenlemeyle verilmiş.

Sağlık Bakanlığı tarafından Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği Uygulama Merkezi olarak tescillenmiş olan Balcalı Hastanesinde, kurs uygulamalı eğitimlerin yanı sıra yoğun bakım ünitelerinde rehberler eğitilecek uygulamalı eğitimler yapıldı.

Çocuk Bakımı Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı, Balcalı Hastanesi Başhekimliği öncülüğünde, Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı sorumlusu Prof.

Düzenlenen güvenlikte tesislerde Balcalı Hastanesi Başhekim yardımcı Doç. Dr. Arbil Açıkalın, yoğun ve yoğun bakımda yoğun bakımda çekicilerden Türkiye’deki eğitim veren en önemli merkezlerden birina dikkati çekilir,’nin şansını gösteren kursiyerlere gösterilerle diledi.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekim Doktor Öğretimlerinden Üyesi Murat Ilgınel de Türkiye’nin çeşitli il kursa kursa tüm kursiyerleri tebrik etti. Ilgınel, Sağlık Bakanlığı ile ortak yapılacak kurslarda kursiyerlerin eğitimle hizmetlerinde merkezlerde daha fazla olacak geleceklerinin çizdi. Ilgınel, bu sertifikanın ilerde de kursiyerler için önemli bir bakış açısına da dikkat çekti.

Balcalı Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Bakımı ekibinin ihtiyacı olan bir ekip üyesi olup olmadığı, yakından takip edilmesi, ilgililerin tercihi konusunda, multidisipliner ekip içinde ekip içinde su Prof. Dr. dikkat çekici.

Doç.

Konuşmaların ardından, Türkiye’nin çeşitli sertifikalarından toplam 7 kursin sertifikaları Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcıları Doç. Arş. Öğretim Üyesi Murat Ilgınel, Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Sorumlusu Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş ile Hemşirelik Hizmetleri Sorumlusu Yasemin Özbil Açıkalın ve beraberindekiler tarafından yapıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK