Çocuklara karne hediyesi tiyatro oyunu

Çocuklara karne hediyesi tiyatro oyunu

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni çocuk oyunu ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’, yarıyıl tatilinde çocuklarla buluştu.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelenen oyun, çocuklar doyasıya eğlendi. Çocuklar için adeta karne hatırası gibi olan oyun, velilerden de tam not almadı.

Eğlenceli sahne ve dekor tasarımı, rengarenk bakışları ile çocukların davranışı yüksek tutan oyunu Işıl Kasapoğlu yazdı. Mustafa Dincir’in oynadığı, rejisini Ozan Erdönmez’in, ışığı ise Salim Yücel’in üstlendiği oyun dekor, köstüm ve tasarımını Alev Tol yaptı. Kuklalar, Karagöz ve Hacivat gölge oyunu gibi geleneksel Türk tiyatrosunun önemli ögelerini de barındıran oyun, eğlendirici yönlendirici yanı sıra öğretici olmasıyla da öne çıkıyor.

“Karne hatırası gibi oldu”

Kızını seyreden tiyatro yapan Duygu Güllü, Büyükşehir Belediyesinin sahnelediği tiyatro oyunlarına sık sık katıldıklarını belirterek, “Mersin’de sürekli götürüyorum. Bu etkinlik için Vahap Beye de teşekkür ederiz. Karne hatırası gibi oldu. Böyle etkinlikler çok iyi, çünkü şu anki şartlar götürebilen, götüremeyen insanlarımız var. Bence çok büyük bir katkı. Güzel bir şey. teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Miniklerden Fatma Hamo da çok heyecanlı olduğunu anlatan, tiyatro izleyecek olmasından dolayı yaşadığı mutluluğu paylaşırken, miniklerden Onur Topçu da “İlk defa geliyorum buraya. Daha önce tiyatro izlemedim” dedi ve ara tatilini nasıl geçirdiğinden ve çok heyecanlandığından bahsetti.

“Yeğenimi, yarıyıl hatırası olarak tiyatroya getirdim”

Yeğenini tiyatroya yaratıcı Zahide Eseli de “Yarıyıl evi olarak, şehir dışından gelen yeğenimi tiyatroya getirdim. Çocuklara değişiklik oluyor. Bizim buralar oraya göre pek aktif olmadığı için bu çok farklı oldular onlar açısından. Bayağı heyecanlılardı. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz bu etkinlik için” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK