Çukurova Belediye Başkanı Çetin, saldırı girişiminin detaylarını anlattı

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, saldırı girişiminin detaylarını anlattı

5 views
0
PAYLAŞ

Bir süre sonra sivil polisler belediye yanında şahsın fotoğrafıyla birlikte beklemeye başladı. Şahıs belediyeye geldiği sırada mermi ağzında silahla birlikte yakalandı” dedi.

Edinilen bilgilere göre olay Çukurova ilçesine bağlı Belediyevleri Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerine Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e YCA tarafından saldırı geleceği bilgisi geldi. Bu bilgi üzerine emniyet yetkilileri hemen Çetin ile yardımları olayını anlatarak bulunduğu yerde herhangi bir yere gitmesini söyledi. Emniyet görevlileri daha sonra da belediyeye sivil olarak giden ellerinde fotoğraflarla şüphelinin gelmesi bekleniyor. Bir süre şüpheli belediyenin bahçesine gelirken Çetin’i beklerken polis ekipleri tarafından yakalandı. Şahsın üst aramasında ise mermi ağzında ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Zanlı gözaltına alınıp Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliğine götürüldü. Zanlının ifadesinde Çetin’i vurmak için belediyeye gitmediğini iş olduğu için belediyeye karşı söylediği, saldırı girişimini inkar ettiğini söylediği öğrenildi. Zanlı ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi sulh cezası hakimliği tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çetin, kendisine yönelik saldırı girişiminin polis tarafından oğlu ve önlendiğini belirterek, “Çukurova İlçe Emniyet Müdürü sonuçları beni ‘Size karşı saldırı ihbarı aldı. Bulunduğunuz yerden ayrılmayın’ dedi. Ben de belediye dışındaydım, olduğum yerde kaldım. Bu arada polis arkadaşlar belediye önünde sivil olarak önlem almışlar. Bir süre sonra da şahsı belediye ağzında mermi olan bir silahla aldılar. Ben bu olayın siyasi olduğunu yaşadım. Son zamanlarda kamu ve belediye arazilerine rastgele konteyner koyan ve yerleşen insanlarla mücadele ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana hak, hukuk ve adaletle işimizi yaptık. Mutlaka bu insanlara dokunmuşuzdur. Ben bu tavrı şahsı tanımam. Ama mutlaka bu tetikçidir bunun arkasında birileri vardır. Bunların ortaya çıkması gerekir. Ben görevimin başındayım bu zamana kadar nasıl hak, hukuk ve adalet çerçevesinde çalıştıysam bundan sonra da öyle yapmaya devam edecek” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK