Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı açıldı

Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı açıldı

5 views
0
PAYLAŞ

Adana’da bu sene 13’üncüsü düzenleme mobilya ve dekorasyon amaçlı sergilenmekte sergilenmek üzere açıldı.

Klasik mobilya iskeleti üst sıralarda yer alan Çukurova Bölgesi, modern ve avangart mobilya ile ilgili bölümlerin söz ettiriyor. Yakın çevreden yaklaşan ile geleceğin görünümünde olan fuarlardan biri olan TÜYAP Adana Çukurova fuarı.

Yüz kişilik yurt dışı alım heyetinin olacağı fuarda, Çukurova Bölgesi’nin en çok alışverişlerce yapılan ağır fuara ziyareti akını yaşanacak. Fuarda, 2023’ün yanı sıra 2024’ün de trend ürünleri yer alıyor.

“Üretilen ürünler, başka lükse dönüşüyor”

Adana Valisi Süleyman Elban, açılışta ifadeden konuşmada, Adana’nın, mobilya sektöründen önceki yıl işaretini belirtmediğini, “Adana’nın tasarımcılıkta adından, esastan çok görünmeyen, bilinmeyen bir tarafı var. Ürettiği şeyler başka ucuz odalara dönüşüyor. Onun iskeletini, ustalığını, işçiliğini yapan Adana’dır. Mobilyanın tamamı olacak şekilde tasarlanacak şekilde de üretilecek ve artık genel olarak bir bütün olarak oluşur” dedi.

Adana’nın fuarlar şehrini ele geçirmediğini aktaran Elban, daha sonra anlatayım:

“Bu benzer ve ayrıcalıklı bir şekilde olacaktır. Adana’da onun üyesi ve sektördeki sorunlarıyla ilgilenmek bizim borcumuzun borcu. Mobilyacılarımıza da bu anlamda destekleniyor. Onlar üretsinler, satsınlar, para kazansınlar. Planlı bizler, bunlar için gerekli ve eksiklerini tamamlamaz.”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise mobilya imalathanesi en önemli döviz girdisi olarak beğenilen birisi olduğunu belirtti.

Konuşmaların açılışın ana bölümü.

Fuar, 9 Ekim Pazar gününe kadar gezilebilecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK