Çukurova’da konteynerler ilaçlı su ile yıkanıyor

Çukurova’da konteynerler ilaçlı su ile yıkanıyor

10 views
0
PAYLAŞ

Çukurova Belediyesi, yerlerinde ve içinde bulunan çöp konteynerlerini ilaçlı su ile temizliyor. Yaz sıcağında insanların kötü kokulardan rahatsız olmasını istemeyen ve mikrop üreme alanlarını ortadan kaldırmayı sağlayanlar belediye ekiplerinin bu davranışlarını titiz bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar birkaç adım gerçekleştiriyor. Önce çöpler kutusu boşaltılan konteynerler, daha sonra özel araçlarla dezenfekte ediliyor. Bu uygulama gözetim altında yapılıyor.

Çöpleri konteyner yanında Çukurova Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki sokak ve caddeler ile parklarda da aynı uygulama yapılıyor. Sokak, cadde ve parklar da altı program dahilinde ilaçlı su ile yaklaşıyor ve Çukurova halkına daha sağlıklı bir ortam sağlanıyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’da yaz mevsimi aşıcı sıcak geçtiğini belirterek, “Yaz kış temizlik hizmetleri aksatmadan devam ediyoruz. Ancak yazma koruması daha dikkatli olmamız ve daha yoğun çalışmamız gerekiyor. Sıcaklardan dolayı artan kokuların üremesi ve mikropların üremesinin önüne geçmek amacıyla çalışmalarımızı sıklaştırıyoruz. Her şeyi Çukurova aileleri daha iyi yaşam kuralları için yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yazın kavun karpuz gibi sulu meyvelerin çok fazla tüketildiği ve bunların atık önemli bir çöp problemini oluşturduğunu kaydeden Başkan Çetin, “Sulu meyvelerin kabukları ve atıkları hem daha fazla koku yapıyor hem de etrafını çok daha fazla kirletiyor. Ortaya çıkan zamanı geçirmeden sorumluluğunun yanı sıra çöp konteynerlerinin sık sık temizlenmesi gerektiğinin bilinci olarak bu çalışmaları aksatmadan sürdürüyoruz. Her şey “daha ​​temiz bir Çukurova için” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK