Çukurova’da yüzme kurslarına rekor başvuru

Çukurova’da yüzme kurslarına rekor başvuru

5 views
0
PAYLAŞ

Çukurova Belediyesi’nin her yaz çocuklarına yönelik olarak başladığı süre boyunca kurs bu yıl da büyük ilgi görüyor. Havuzlar için dileklere rekor başvurular varmak, bu yaz 30 bin oyun Çukurova’da yüzerek öğrenmesi hedefleniyor.

Yazları birbirinden ayıran sıcaklardan bunalan ve kendilerini bilmeyenler çocuklara imdadına koşan Çukurova Belediyesi, su oyun parklarının yanı sıra, havuzlarıyla da Adana sıcaklarını serinletmeye çalışacak. 15 Haziran’da ilk kulaçlar atılmaya başlanacak. Spor kulüplerinin de yararlanacağı havuzlarda, 7-15 yaş arası çocuklar yaklaşık 3 ay boyunca belediyenin bu ücretsiz yaz eğlencesi ve yüze derslerinden yararlanabilecek.

Çukurova Belediyesi tam olimpik açık havuzu bu yıl da çocukları mutlu olurken serinletecek. Hayal Park Açık Havuzu için bu yılki sezonluk kayıtlar rekor cihazlarına ulaştı. Bu yıl yaklaşık 30 bin çocuğunun havuzunda misafir olup, yüzüne öğretilmesi planlanıyor. Cankurtaran Eğitimi Sertifikası olan uzman eğitmenler tarafından verilecek kurslardan, 7-15 yaş arası çocuklar yararlanabilecek. Hafta içi her gün 6 seansla düzenlenecek eğitimler 3 ay boyunca devam edecek ve kayıtlar sürekli sezon boyunca yayınlanması sürdürülecek. Katılımın her geçen gün artarak devam ettiği ve yaklaşık 18 bin çocuk kurslarından faydalanmak için başvurduğu açık havuzlarda, içerdiği temel eğitimi verecek. Amatör spor kulüplerinin ve Büyükşehir Belediyesi’nin su voleybol takımının da yararlanacağı olimpik açık havuzda, Çukurova Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü sürekli su tahlillerinin yüklendiği belirtildi. Sağlıklı bir şekilde Avrupalıların gönül rahatlığıyla yüzme eğitimlerini almaları için dikkatli bir şekilde kursun gerçekleşeceği açıklanırken, ilk kulaçlar 15 Haziran’da atılmaya başlanacak. Özellikle yaz aylarındaki sıcaklardan bunalan ve yüzme bilmeyenler çocuklar imdadına koşan Çukurova Belediyesi, farklı semtlerdeki su oyun parklarıyla sarıları sıcak serinletirken saatler eğlenceli yaşamalarına olanak sağlarken, havuzlarıyla da yüze gelmeyen hayali olmayanlara dokunmaya çalışacak.

“Yüzme bilmemesin”

Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, sıcak yaz ışığı pek çok hizmetle çocuklar serinleten eğlenceli ve bir o kadarda öğretmen hizmetleri sunacaklarını belirtti.

Başkan Çetin, bu hizmetlerden sadece Çukurovalıların değil, diğer ilçelerden de evcil hayvanlara hizmet verdiklerini, tüm Adanalıların su oyun parklarından ve havuzlardan ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğini söyledi.

Bu yıl 30 bin evlat edinme eğitimini vereceklerinin gökyüzünü çizen başkan Çetin, “Çukurova’da elinde olmayan çocuğumuzdan kalmamak istiyoruz, bunun için üç ayrı havuzumuzda eğitimler veriyoruz. Tam olimpik açık havuzda kayıtlar sürüyor. Dileyen Çukurovalılar belediyemizi ya da Park Bahçeler Müdürlüğü’müzü hakkında bilgi verebilirler. Hayal Park’ta bulunan açık havuza da giderek kısıtlamaya başvurabilirler” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK