Çukurovalılar yabancı dil öğreniyor

Çukurovalılar yabancı dil öğreniyor

9 views
0
PAYLAŞ

Belediyenin Tesisler Müdürlüğü, her yaştan sahibinin yararlanabileceği Almanca ve İngilizce dil eğitimlerinin verildiği kurslar başlattı.

Tesisler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklığıyla hayata geçirme projesinde, A1 ve A2 seviyesinde eğitimlere veriliyor.

Her yaştan Çukurovalının ilgi gösterdiği kurslara gelen öğrenciler de var, 63 yaşında gelen de var. Ücretsiz dil eğitimlerine hafta içi her güne katılan ve ömürlerini azaltmak adına sınıfları dolduran kursiyerlerin kimisi okul hayatı için, kimisi yüksek lisans için, iş bulmak adına donanımlarını ortadan kaldırmak isteyenler, yurt dışına gitmek hayali kuranlar, hatta sosyalleşmek için gelenler, alan uzmanı eğitmenler tarafından verilen dil kurslarından oldukça memnun ayrılıyor.

Çukurova Belediyesi Güzelyalı Toplum Merkezi’nde verilen İngilizce dil kursuna götürüldü, belediyenin bu hizmeti sayesinde paralarının ceplerinde gittiğini, eğitimin kaliteli bir şekilde salonlarda aldıklarını belirtti. İngilizce dil kursunu veren Nasim Kır, gramer ve gramer eğitimlerini verdiklerini, kursiyerlerin çalışmalarından mutlu bir şekilde ayrıldıklarını geride bırakan, geçenleri ifade edecek yeteneklere kavuşturduklarını açıkladı.

Yüzüncüyıl Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı salonlarında verilen Almanca dil kursuna katılanlar, hayallerine bir adım daha yaklaşmanın keyfini yaşadıklarını, pahalı kurslar yerine Çukurova Belediyesinin bu hizmetinden kolayca yararlandıklarını anlattı. Kendilerine olan güvenlerinin şimdi daha da ortaya koyduğunu söyleyen kursiyerler, Almanca öğrenerek hayatlarının daha da kolaylaşacağını söyledi.

dil eğitimini veren Melek Rençber, gençlerin yanı sıra özellikle orta yaşlı çocuklar da yoğun ilgiyle karşılaşarak onları anlatarak, kursun dolu geçti, iki ayrı sınıfı açmak zorunda kaldıklarını vurguladı.

“Yabancı dil bilmemek istiyoruz”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, taleplerine her zaman cevap verdiklerini belirterek, “Dillemeyi her istediğini daha önemli bir hale geldi. Yabancı dil iş dünyasının olmazsa olmazlarından. Ücretsiz eğitim ve Almanca İngilizce kurslarımıza her yaştan çok sayıda başvurulmaktadır. Dünyanın hemen her yerinde konuşulan evrensel bir dil olan İngilizce ve Almanca, kişilerin mesleki ve kişisel hedefleri için oldukça kapsamlıdır. Bu lisanları algılayan bir çok kapıyı arayabilirsiniz. Size katacağı tüm fayda ve imkanlar için bu dili öğrenmek için bir adım atın” diye konuştu.

Hobi ve meslek alanları 30’a yakın branşlarda kurslar düzenlediklerini hatırlatan Başkan Soner Çetin, tüm bu çalışma hakkında bilgi almak ve faydalanmak isteyen Çukurovalıların Tesisler Müdürlüğü’nü elde edebileceği bilgiyi alabileceğini kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK