Depremden sonra evine döndü, hayatının şokunu yaşadı

Depremden sonra evine döndü, hayatının şokunu yaşadı

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’da depremden sonra 8. kattaki evi terk eden bir kişi, 15 Mart’ta geri verdiği evinin başkasına kiraya verildiğini, içindeki eşyaların ve 210 gram da altının yokluğunda şok olup polise şikayette bulundu. Ev sahibi şikayeti üzerine bir emlakçı gözaltına alındı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan depremde 11 il etkilenerek ağır hasar aldı. Adana da depremden etkilenen iller arasında yer aldı. 13 binanın yıkıldığı Adana’da özellikle apartmanda oturanlar evleri terk etti. Mahfesığmaz Mahallesi’nde bir apartmanın 8. katında oturan Ozan Hansoylu da (51) depremden sonra evinin kapısını kilitleyip İstanbul’a gitti. Hansoylu 15 Mart günü Adana’ya tekrar gideceği eve girmek istedi. Ancak kilitlediği kapıyı bir türlü açamadı. Bunun üzerine çilingir çağırıp eve gittiklerinde evde kendi eşyalarının olmadığını, başkasının evde oturduğunu gördü. Hansoylu bu durum karşısında şok anında hemen evde oturan şahıslarla temasa geçti. Şahıs evi emlakçıdan 60 bin liraya kiraladığını söyledi. Hansoylu evi kiralayana tapusunu gösterip evi kiraya verdiğini, kendine ait olduğunu söyledi. Evi kiralayan şahıs bu bilgi üzerine evden çıktı. Hansoylu ile polise giderek evinin izinsiz olarak emlakçı tarafından kiraya verildiğini, içinde bulunan eşyaların ve 210 gram cennetin da miktarının şikayetçi oldu. Evinin de karışımını değiştirip evden yine ayrıldı.

Üçüncü kez evine giremedi

Hansoylu bir süre sonra evine tekrar geldiğinde yine kilidin değiştirildiği için içeri giremedi. Polis giderek yine şikayetçi olup kilitledim. Hansoylu bir süre sonra 3. kez evine geldiğinde, kabuğun yine değiştirdiği yapı bu kez doğrudan savcılığa giderek şikayetçi oldu. Evine 3. kez çilingirle girdi. Bu arada emlakçı İ.A. gözaltına alındı. Hansoylu, deprem nedeniyle terk ettiği ve yaklaşık 1.5 ay gelmediği evinin bir emlakçı tarafından kendi izni olmadan kiraya verilmesini belirterek, “Ben evimin kapısının 3 kez değiştirip çilingir ile girmek zorunda kaldı. Eve geldim evde kiracı var şok yaşadım. Evdeki eşyalarım ve 210 gram gökyüzüm yok. Bu nasıl olabiliyor. Bu adamların ortasında böyle bir şey ne nasıl yapıyor? Şahıstan şikayetçi yaşadığım en sonunda gözaltına alındı. Ancak benim gizlim ve eşyalarım yok” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK