DİKKAT! Akaryakıta büyük zam geliyor!

DİKKAT! Akaryakıta büyük zam geliyor!

13 views
0
PAYLAŞ

Akaryakıta zamların ardı arkası kesilmezken bu gece üst üstü 7’inci zam geliyor. Gece benzine kuruş, motorin ise 1 lira 44 kuruş yapılan zam pompaya yansırken, asıl büyük zam bu gece yarısı geliyor. Motorin 2.34 TL zamla 24 TL simülasyona, benzin ise 1.12 TL zamla 21 TL dayanmış olacak. EPGİS’ten yapılan son dakikaya göre; bu geceden olmak üzere olmak üzere benzinin litresi 1,07 lira, motorinin litresi 1,59 lira zam geldi.

Akaryakıt fiyatlarında son 15 aydaki yüzde 200’e yaklaştı. Rusya’nın Ukrayna’yı satın aldığına ham petrolün varil fiyatına 120 dolar ulaşarak oğlunun 9 gününni gördü. JP Morgan’ın “Petrol fiyatlarının sonundan 185 çıkarılması” öngörüsü endişeleri artırdı. Petrol fiyatlarındaki bu bit, akaryanın fiyatlarını olumsuz etkiliyor. Bir depo iki ayda ayda 500 lira arttı. Bir depo artık ortalama bin TL’ye doluyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzinin litresine 57 kuruş, motorine ise 1,44 TL zam haberi duyulmuştu.

BİR ZAM DAHA GELİYOR

KARAR endüstrinin kaynaklarından edindiği’ göre; bu gece bir zam daha gelecek. Bu gece yarısı motor 2.34 kuruş, benzine de 1.12 kuruş geleceği öğrenildi. Yenilarla birlikte motorin 24 TL simülasyonu, benzin ise 21 TL zamna dayanmış olacak.

EPGİSTEN AÇIKLAMA GELDİ

EPGİS’ten görene göre bu geceden itibaren mevcut olmak içinde benzinin litresi 1,07 lira, motorinin litresi 1,59 lira zam geldi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK