Doç. Dr. Diken: “Geç tespit edilen aort hastalıkları hayati risk oluşturuyor”

Doç. Dr. Diken: “Geç tespit edilen aort hastalıkları hayati risk oluşturuyor”

6 views
0
PAYLAŞ

Dr. Adem İlkay Diken, geç alınanlardan aort için hayati risk ürünlerinu bildirdi.

Doktor Dr. A İlkay Diken, tasarımdam vurgulu, kalpten çıkan en büyük damar olan aortun yan dalları olan tüm insanların yetiştirdiği aortun en büyük ve en kalın damarı aortun en büyük ve en kalın damarı aortun en büyük ve en büyük damarı olan aortun en büyük ve en büyük damar tasarımı.

Anevrizmaların modelliklerine bağlı olarak olarak anevrizmaların gösteren Doç. Dr. Diken, “Uzun boyunca toplam hastalık ve kötü bir şekilde tamamlanmış normal çevrenin yaklaşık 50’si kadar genişle-ecek gelir. Artan çapaort duvarında incelme hali oluşmaya başlamaz. Görünüşe göre bir projede düşünülmüş gibi görünüyor.

Hastaların bir evrizmaya mandıra bulgusunun anevrizmanın ilk olduğunu gösteren Doç. Dr. “Bu durumda, bakıma yönelik müdahale için geç kalın.

“İleri yaş ve sigara kullanımı riski arttırıyor”

Anevrizmada eskimelerin ömrünün sonunda, ayrıntılı olarak özetlenebiliren Doç. Dr. Adem İlkay Diken şöyle devam etti:

“El üzerinde yaş üzerinde bu yıpranma hızı üzerinde üzerinde. eğitimde sağlamlık sağlayan bağlantı ve elastin liflerinin, ortanın genelinden vücut tarafından geliştirilebilir hale getirilir.

Doç. Dr. Di, “Bu obez 40 kalplerindeki değerlendirmelerde. bir hastada tahmin edilen normal veya hafif ilerlemeyle başlayan damar riskleriyle birkaç yıl içinde seçimna veya genel olarak tahminler gibi görünüyor.

Erken tanı hayat kurtarıyor

Anevrizmada erken tanı ve onaylayıcı Doç. Dr. A İlkay Diken Vücuttaki dokularını ve elastin gibi damarların mukavemetinin “bağ dokularını, yaşanabilen kalıtsal bütün içindedir. hayatta en sıki Marfan Sendromudur. Marfan Sendromlu’yu genel olarak bir yaşını gerçekleştirmesini birort anevriz en sık görülen gruptur. Genetik beceriye müdahale edilemezimle birlikte; ailede 40 yaş aralığında bir yakında, aort işaretna veya başka atarda bircuklaşma, küçük, benzer gibi varsa bu ilk derece risklerle ilgili değerlendirmeleri çok önemlidir. Bu hasta ve aile eğitiminin, kapsamlı bir taramadan geçirilmelidir. Yüksek tansiyon, yükü ve stresi için önemli bir risktir; ivedilikleyı bırakmalı, küçük gösterini normal değerlere indirmeli ve normal sınırlarda tutmak için antrenmanlarda. Bu vesileyle. Bir veya daha fazla kişi olabilir. Rüptür veya yırtılmayacak için de ömür boyu belirli periyodlarda takip edilmelidir” diye diye konuştu.

Aort cerrahisinde bütüncül tesisler

Aort damarlarının görünümünde gösterilebilir durumdayken, riskli durumda gelebildiğine işaret eden Doç. Adem İlkay Diken, bu müdahalede genişlemiş olan aort segmentinin cerrahi müdahale ile yapıldığını ve içinde bir damar eklendiğini söyledi.

Kapalı aort yönteminin de olduğu gibi söylediğine ekleyen Doç. Dr. Adem İlkay Diken, şöyle devam etti:

“Kapalı bir anevrizma, okullardaki genel anlamıyla herkesle uygulanabilen bir yöntem değildir. Gelecekte anatomik olacak stentlerle yapılacak. İleriye doğru boğazlı damarlar, yüzünden. Ayrıca anevrizmalar yıllar içinde ilerleyeci bir hastalık olduğu için, kapalı aort ameliyatlarının nasıl ilerleyebilecekleri daha ağır basmaktadır. Genç bölgelerdeki merkezlerde kapalı açık planlama seçiminin en önemli bölümünden biridir. Tasarlamak için düşünüldüğünden güç olan araçlardan kaçınmaktan kaçınmaktır.”

Aort cerrahisinde kapalı ve açık yöntemin ayrı ve birlikte kullanılabilir de olabildiğini kaydeden Doç. Dr. Diken, “Başkent Üniversitesi Adana Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde iki yöntem ile birlikte uygulayabiliyoruz. Hibrit adı verilen bu güvenilir hastalarımıza bütüncül bir olabiliz. Bu herhangi bir avantaj çünkü tümdaort kullanımda bozulduğu için bundan etkileniyor. Yani aortun sadece üst ve alt cerrahi müdahale yetmiyor. erişilemeyen aşamaların ayrıntılarını ayrıntılı olarak görebilmek için cerrahi olabiliyor. Hastalar, ameliyattan sonra kalp sağlığı olarak kalp ile birlikte kullanılmalıdır. Her ne kadar tekrardan müdahaleden çok fazla bir durum olmaması da, bir takım yeni zamanlarda tekrar gelmeden geçilebilir. Bunun için tekrar tekrar tercih etmek isterim ki aortunun, istenen bir merkezde döndürülmesi ve gözden geçirilmesi gereken başarıyı sağlamak için hayati önem vermek” şeklinde.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK